Pożegnania nadszedł czas

W czerwcu w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości pożegnania 5-6-latków z grup: WESOŁE NUTKI, KRASNOLUDKI i DELFINKI. Spotkania rozpoczęto od tańca polonez, po którym nastąpił montaż słowno-muzyczny. Wszystkie grupy kończące edukację przedszkolną przygotowały specjalnie na ten wyjątkowy dzień program artystyczny, który wywołał łzy wzruszenia nie tylko pań i dzieci ale także rodziców. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, książek i pamiątkowych zdjęć.

Wszystkim Naszym wychowankom życzymy spokojnych, ciepłych i pełnych przygód WAKACJI.

w1 w2w3w4w5d1d2d3d4d5

p1 p2p3p5p6p6p7p8p11p10

Pomoc dla SZYMONKA

24 maja na alejkach miejskich odbył się koncert charytatywny poświęcony Szymonowi Matwiejuk. Chłopiec jest mieszkańcem Morąga i ma 5 lat. Urodził się ze złożoną wadą serca. Ma szansę operowania w Monachium, ale jej koszty znacznie przekraczają możliwości rodziny chłopca. Nasze przedszkole postanowiło wziąć udział w akcji pozyskania środków na leczenie. Dzieci z grup: Kotki, Krasnoludki i Delfinki zaprezentowały program wokalno- taneczny. Rodzice dzieci wzięli udział w aukcji różnych przedmiotów, z której dochód przeznaczono  na dofinansowanie leczenia Szymona. Ogółem w akcji zebrano ponad 6 tysięcy złotych.

fs1 fs2fs3fs4fs6fs9fs10fs11fs7fs8

Krasnoludki w BIBLIOTECE

bi1 bi2bi3bi4bi5bi6bi7bi8bi9bi10

„Nasi rodzice pracują”

Pod takim hasłem dzieci z grupy „Krasnoludki” przez cały rok szkolny odwiedzały miejsca pracy swoich rodziców. I tak widziały na czym polega praca kucharki, nauczycielki, strażaka czy Dyrektora Domu Dziecka. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka do straży pożarnej. Dzieci zwiedzały remizę, oglądały wozy strażackie, wysłuchały opowieści o przeróżnych akcjach w jakich uczestniczyli nasi dzielni strażacy. Każdy mógł wejść do wozu strażackiego a także przymierzyć strażacki hełm. Równie ciekawą wycieczką była wycieczka do morąskiego Domu Dziecka „Promyk”. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Joli Pilcek przedszkolaki obejrzały budynek, pokoje dzieci przebywających w domu dziecka. Bawiły się na placu zabaw. Podczas pikniku piekły kiełbaski. Mimo ogromnego zmęczenia bardzo dobrze się bawiły wróciły do przedszkola uśmiechnięte i zadowolone.

wsa12ws11ws13ws10ws8ws6ws4ws3ws2ws5

„Krasnoludki” w Teatrze Lalek

29 maja przedszkolaki z grupy 5-latków „Krasnoludki” odwiedziły Olsztyński Teatr Lalek. Obejrzały przedstawienie pt „Śpiąca Królewna”. Dla większości dzieci była to pierwsza w życiu wizyta w prawdziwym teatrze. Przedszkolaki były zachwycone przedstawieniem. Duże wrażenie wywarł na nich sam budynek teatru. Z zachwytem obserwowały wiszące na ścianach lalki wykorzystywane w przeróżnych przedstawieniach. Krasnoludki pokazały, że potrafią zachować się w teatrze, w ciszy i z ogromnym zainteresowaniem obejrzały spektakl a na koniec długo oklaskiwały aktorów.

tl1tl2tl3tl4tl5tl6tl7