Wesołe Nutki odwiedziły szkołę

W marcu grupa Wesołe Nutki wybrała się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 4, do zaprzyjaźnionej klasy I. Wychowawczyni klasy, pani Monika pokazała przyszłym uczniom szatnię, nowoczesne szafki indywidualne dla każdego ucznia do przechowywania podręczników i przyborów. Odwiedziliśmy również rówieśników w szkolnej zerówce. Przedszkolaki były zachwycone, gdy mogły zająć miejsca w ławkach razem z „pierwszakami”. Obejrzały wyposażenie plecaka, piórnika, podręczniki i zeszyty ćwiczeń, w jakich pracują uczniowie. Miały również możliwość wykonać zadanie matematyczne razem ze starszymi kolegami. Na zakończenie obie grupy pochwaliły się swoimi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi. Wręczyliśmy również upominki- zakładki do książek wykonane przez dzieci. Po tak ciekawej wycieczce przedszkolaki na pewno z chęcią przekroczą próg szkoły we wrześniu.

es1es2es3es4es5es6es7es8es9

Herbatka dla Babci i Dziadka

Jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Specjalnie na tę uroczystość Wesołe Nutki przygotowały program artystyczny. Jednym z numerów była inscenizacja Piekł dziadek babkę, której finałem były smaczne wypieki…;) Atrakcjami występu były tańce- krakowiak i walczyk. W wierszach i piosenkach dzieci złożyły życzenia swoim dziadkom. Uwieńczeniem imprezy była inscenizacja Królewska para, w której główni bohaterowie- Dziadek i Babcia zostali ukoronowani. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim gościom upominki i złożyły życzenia, po czym nastąpił czas na słodki poczęstunek i wspólne zabawy w atmosferze wzajemnego przytulania z wnukami i wspólnych rozmów.

To był dzień pełen ciepła, uśmiechów i wzruszeń…

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Dziadkom i Opiekunom za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz udział w tak uroczym i ważnym dla wszystkich święta.

hbd1hbd2hbd3hbd4hbd5hbd6hbd7hbd8

Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać…

W piątek, w wigilię imienin Świętego Andrzeja zorganizowaliśmy wieczór wróżb i przepowiedni z udziałem zaproszonych gości- dzieci i pań z grupy Krasnale Hałabały z Przedszkola nr 2 w Morągu. Spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy przy piosence powitalnej Całuski. Każdy mógł powróżyć sobie z kart jaka go czeka przyszłość. Wróżby były bardzo interesujące. Niektórych czekała kariera naukowa, albo sceniczna, sportowa, czy też podróże w dalekie kraje. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce, np. Idzie wąż, czy Komar. W zamian za tradycyjne lanie wosku, dzieci mogły wyrywać dowolne kształty z gazety, której cień potem interpretowaliśmy na podświetlonym ekranie. Wędrujące kapcie ujawniły nam kto pierwszy wyruszy w podróż na safari. Spotkanie zakończyliśmy ulubioną zabawą Wesołych Nutek My idziemy na lwy. Na pożegnanie wszystkie dzieci i panie zostały poczęstowane cukierkiem z wróżbą.

Spotkanie w gronie rówieśników z zaprzyjaźnionego przedszkola miało na celu integrację obu placówek w atmosferze kultywowania tradycji ludowej jaką są Andrzejki. To był dzień, który dostarczył wszystkim wielu wrażeń, radości, humoru.

an1an2an3an4an5an6an7an9an10an11

Jesteśmy miłośnikami przyrody

Wesołe Nutki i Delfinki, jak co roku, wzięły udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Obie grupy wyruszyły do pobliskiego parku, by pozbierać śmieci. Z pełnym workiem wróciliśmy do przedszkola.

Dzięki takim akcjom dzieci uświadamiają sobie rolę środowiska naturalnego w życiu ludzi, zwierząt i roślin. Przedszkolaki zostały nagrodzone Dyplomem Miłośnika Przyrody.

sp1 sp2sp3sp4