Pożegnania nadszedł czas

W czerwcu w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości pożegnania 5-6-latków z grup: WESOŁE NUTKI, KRASNOLUDKI i DELFINKI. Spotkania rozpoczęto od tańca polonez, po którym nastąpił montaż słowno-muzyczny. Wszystkie grupy kończące edukację przedszkolną przygotowały specjalnie na ten wyjątkowy dzień program artystyczny, który wywołał łzy wzruszenia nie tylko pań i dzieci ale także rodziców. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, książek i pamiątkowych zdjęć.

Wszystkim Naszym wychowankom życzymy spokojnych, ciepłych i pełnych przygód WAKACJI.

w1 w2w3w4w5d1d2d3d4d5

p1 p2p3p5p6p6p7p8p11p10

Poznajemy ciekawe osoby

Wycieczka do Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Morągu była nie lada atrakcją dla przedszkolaków. Wesołe Nutki poznały różne pracownie , w których osoby niepełnosprawne wykonują bardzo ciekawe wytwory. W pracowni krawieckiej szyją zabawki dla dzieci, np. koty, sowy, węże. W stolarni- również tworzą postacie i inne gadżety. W wikliniarskiej zaś- koszyki. W jadalni dzieci mogły poczęstować się ciepłym napojem i słodyczami. Przedszkolaki odwdzięczyły się laurkami. Obserwowanie ludzi niepełnosprawnych było dla dzieci pouczającym doświadczeniem. Spotkanie miało na celu integrację ze środowiskiem, a także uwrażliwianie na odmienność.

ter1 ter2ter3ter4ter5

JEDYNECZKA w PLANETARIUM w Olsztynie

Przedszkolaki bardzo lubią zajęcia o kosmosie. By poszerzyć swoją wiedzę 11 czerwca grupa Delfinki i Wesołe Nutki wybrały się do Olsztyńskiego Planetarium. Z zainteresowaniem obejrzały projekcję dydaktyczną Ziemia, Księżyc i Słońce.

pla1 pla2pla3pla4pla5pla6pla7pla10pla8pla9

Chcę być strażakiem

Wesołe Nutki w maju odwiedziły siedzibę Straży Pożarnej w Morągu. Strażacy pokazali dzieciom wyposażenie samochodu ratowniczego, gaśniczego; zaprezentowali sprzęt potrzebny do gaszenia pożaru, do likwidowania skutków wypadków. Przedszkolaki cieszyły się, gdy mogły wejść do samochodu a także samodzielnie polewać wodą z węża. Na zakończenie wręczyliśmy strażakom laurki. Dzieciom bardzo podobała się taka wycieczka.

st1 st2st3st4st5

Wesołe Nutki w Parku Miejskim

1 czerwca w Dniu Dziecka w Parku Miejskim w Morągu odbył się piknik rodzinny. Grupa Wesołe Nutki wzięła w nim udział z montażem słowno-muzycznym o tematyce proeuropejskiej. Z okazji 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej przedszkolaki zapoznały się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi unii- poznały flagę, walutę, hymn, niektóre kraje i ich cechy charakterystyczne, obiekty, sławne postacie. Dawid i Zuzia zaprezentowali się w wierszu Mały Europejczyk. Podróże po Europie- to piosenka przy której dzieci tańczyły z flagami państw UE. Arek, Mikołaj, Konrad i Oskar powiedzieli wierszyki o małych Europejczykach. A Kinga i Basia zaśpiewały piosenkę Panie Janie po polsku i francusku. Reklamę Polski w Unii Europejskiej zaprezentowali: Ola, Damian i Ola.

Na zakończenie dzieci zatańczyły taniec przy piosence Szwecja. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone Dyplomikami Małego Europejczyka z Jedyneczki.

pd1pd2pd4pd7pd6dedpdpk