Wycieczka do Nadleśnictwa DOBROCIN

Najmłodsze przedszkolaki z JEDYNECZKI uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Nadleśnictwa DOBROCIN. Pani Paulina przygotowała pogadankę edukacyjną z ekspozycją przyrody leśnej. Maluchy dzielnie walczyły z komarami przy pokazywanej stołówce dla zwierząt leśnych – paśniku. Spacer leśną ścieżką ucieszył przedszkolaków. Dzieci miały przygotowana przekąskę piknikową, panie piekły kiełbaski na prawdziwym ognisku. Na zakończenie KOTKI, MOTYLKI i BIEDRONKI otrzymały odblaskowe upominki i książeczki dla grup z informacjami o Nadleśnictwie Dobrocin.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za ciekawe spotkanie i miłą atmosferę.

wl1wl2wl3wl4wl5wl6wl7wl8wl9wl10wl11wl12wl13wl14wl15wl16wl17wl18

Sportowy Dzień Dziecka

„Kotki”, „Motylki” i „Biedronki” w poniedziałek uczestniczyły w zabawach sportowych z okazji Dnia DZIECKA. W programie przewidziano udział w zespołowych oraz indywidualnych konkurencjach sportowych. Podczas wszystkich zabaw uśmiech nie znikał z twarzy naszych najmłodszych wychowanków. Najważniejszym celem naszego spotkania była zabawa, integracja i wdrażanie przedszkolaków do podejmowania wysiłku fizycznego. Po zakończeniu konkurencji sportowych wszystkie dzieci dostały medale oraz dyplomy, upamiętniające ten wyjątkowy dla nich dzień.

sd1 sd2sd3sd4sd5sd6sd7sd8sd9sd10sd11sd12sd13sd14sd17sd19sd21sd23sd22sd20

Walentynki

14 luty był bardzo wesołym dniem w naszym przedszkolu. Najpierw „Biedronki” spotkały się z „Motylkami”, aby razem wziąć udział w zabawach i konkurencjach, które nawiązywały do przyjaźni i miłości. Wspólne zadania stały się okazją do bliższego poznania się z rówieśnikami. W tym dniu można było również zrobić sobie zdjęcie ze Smokiem Walentym w „smoczym” kostiumie oraz odwiedzić walentynkowe stoisko, a na poczcie walentynkowej wysłać uczuciowy listJ Relację video z Dnia Przyjaźni i Miłości można obejrzeć w Internecie na stronie www.tvmorag.pl

wb3wb4wb5wb6wb7wb2wb1wb8wb9wb10

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się w naszej grupie uroczystość. „Biedronki” zaprezentowały swoim gościom „Jasełka”, zaśpiewały piosenkę o Babci i Dziadku oraz wyrecytowały wiersz ze specjalną dedykacją. Wiele radości sprawiły dzieci wręczając własnoręcznie wykonane prezenty. Wspólnie spędzone chwile pokazały, jak wiele uczuć łączy dziadków z wnuczętami. Serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz Dziadkom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

b1b2b3b4b5b6

Wizyta w Bibliotece

„Biedronki” wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Oddział Dziecięcy MBP. Obchodzony przez dzieci „Dzień Pluszowego Misia” stał się okazją do spotkania w bibliotece. Przedszkolakom została przybliżona postać Misia, jako bohatera wielu książek i filmów animowanych. „Biedronki” aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach i zadaniach.

bib1bib2bib3bib4bib5bib6