Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę NASZE Przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w koncercie WOŚP. Jako najmłodsza wystąpiła Roksanka z grupy KOTKI, która zaprezentowała wiersz „Mikołaj”. Dzieci z grupy MOTYLKI przygotowały wiersz „Nasz Mikołaj” oraz piosenkę „Kochany Panie Mikołaju”. Starszaki z grupy DELFINKI zaśpiewały pastorałkę „Świeć gwiazdeczko”.

Szczególne PODZIĘKOWANIA dla Pana Marka Raćkowskiego-Przewodniczącego Rady Gminy Morąg, który wylicytował TORT i przekazał dla Przedszkola JEDYNECZKA!

wo1wo2wo4wo6wo7wo8wo9wo10wo11wo12wo13wo14 wowwo

Walentynki - dzień Przyjaźni

Grupa II MOTYLKI zaprosiła swoich kolegów z grupy III BIEDRONKI na wspólną zabawę z okazji Walentynek. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani na CZERWONO, a spotkanie odbyło się pod hasłem „Walentynki – dzień Przyjaźni”. Podczas quizu zależało nam na stworzeniu miłej i sprzyjającej dobrej zabawie atmosferze. Przed 4-latkami stały zadania umożliwiające rozwijanie różnych umiejętności, które wpływają na wszechstronny rozwój Naszych przedszkolaków.

Podziękowania dla Rodziców Bartusia D. i Sebusia H. za słodki poczęstunek.

w1w2w3w4w5w6w7w8w9w10w11w12

Festiwal Piosenki Czerwonokrzyskiej

Dnia 22 listopada 2013 roku w Morąskim Domu Kultury odbył się XVI Rejonowy Festiwal Piosenki Czerwonokrzyskiej „Morąg 2013”. Festiwal połączony był z uroczystą galą wręczenia odznaczeń Honorowym Dawcom Krwi i działaczom PCK. Po części oficjalnej nasi wychowankowie po raz kolejny wzięli udział w festiwalu, prezentując piosenki o tematyce prozdrowotnej.

Kategoria solista:

II Miejsce: Michał Krzyżaniak z grupy VI DELFINKI

Kategoria duet:

I Miejsce: Ala Śliwińska, Zosia Sienkiewicz z grupy III BIEDRONKI

Kategoria zespół:

III Miejsce: Nikola Wojciechowska, Lenka Ślązak, Lenka Drońska, Ola Jadeszko, Oskar Nawrocki, Alan Sójka z grupy II MOTYLKI

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!    

image0005 image0003image0006image0007image0020image0023image0022image0025image0000image0002image0030image0001image0031

  

Dzień Babci i Dziadka

 Dziś słoneczko jasno świeci,

zima biała śpiewa.

A w przedszkolu

przedszkolaki składają życzenia!!

24 stycznia w grupie II „MOTYLKI”, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. 4-latki zaprezentowały program artystyczny, podczas którego recytowały, śpiewały oraz tańczyły dla swoich DZIADKÓW. „Motylki” w trakcie występu dziękowały swoim gościom za Ich miłość, dobroć, opiekę oraz czas spędzany wspólnie. Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie upominków i słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice – bardzo Dziękujemy.

mdb2mdbmdb3mdb4mdb5mdb6mdb7mdb8mdb9

Rodzinne Andrzejki Motylków

Koniec listopada, to czas Andrzejek – wróżb, czarów i przepowiadania przyszłości. Przedszkolaki z grupy II MOTYLKI, również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Na uroczystości pojawili się zaproszeni rodzice, którzy aktywnie uczestniczyli w andrzejkowej zabawie. Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenie dzieciom obrzędów dnia Św. Andrzeja oraz związanych z nim tradycji czarów i wróżb. 4-latki z entuzjazmem uczestniczyły w zabawach oraz wróżbach, z których dowiadywały się, co je czeka w bliższej lub dalszej przyszłości. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb: „Kim będę w przyszłości?”, „Wędrujące buty”, „Magiczny kolor” oraz najbardziej wyczekiwanego przez dzieci momentu - lania wosku przez klucz. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły zarówno dzieciom jak i ich rodzicom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Na zakończenie tego magicznie spędzonego czasu, rodzice otrzymali „cukierkową wróżbę”, natomiast dzieci słodki poczęstunek i kolorowego nietoperza.

am2am3am4am5am6am7am8am9am10am11am12am13am1