Sportowy Dzień Dziecka

„Kotki”, „Motylki” i „Biedronki” w poniedziałek uczestniczyły w zabawach sportowych z okazji Dnia DZIECKA. W programie przewidziano udział w zespołowych oraz indywidualnych konkurencjach sportowych. Podczas wszystkich zabaw uśmiech nie znikał z twarzy naszych najmłodszych wychowanków. Najważniejszym celem naszego spotkania była zabawa, integracja i wdrażanie przedszkolaków do podejmowania wysiłku fizycznego. Po zakończeniu konkurencji sportowych wszystkie dzieci dostały medale oraz dyplomy, upamiętniające ten wyjątkowy dla nich dzień.

sd1 sd2sd3sd4sd5sd6sd7sd8sd9sd10sd11sd12sd13sd14sd17sd19sd21sd23sd22sd20

Motylki w Parku Miejskim

1 czerwca w Dniu Dziecka w Parku Miejskim w Morągu odbył się piknik rodzinny. MOTYLKI i WESOŁE NUTKI wzięły w nim udział i zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Dziękujemy przybyłym Rodzicom za zaangażowanie się w akcję.

pd1pd2pd4pd7pd6dedpdpk

Konkurs "Świadomie dbam o przyrodę"

Przedszkole JEDYNECZKA złożyło wniosek do Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie o dofinansowanie działalności z zakresu edukacji ekologicznej zawartej  w projekcie „EKO – MODA: CZYSTY ŚWIAT I ZDROWA WODA”. W ramach realizacji projektu przeprowadzono następujące działania: wycieczki do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie na warsztaty „Jak dbać o przyrodę Warmii i Mazur” oraz do Nadleśnictwa Dobrocin w Dobrocinie; zajęcia dydaktyczne: zapoznanie z zasadami segregacji odpadów, wdrażanie akcji na terenie placówki, obchody „Dnia Wody” w przedszkolu – podkreślenie znaczenia wody w życiu człowieka i przyrody, wykorzystanie odpadów na zajęciach plastyczno – technicznych, zorganizowanie pokazu mody ekologicznej, przygotowanie przez grupę 5-latków inscenizacji o treści proekologicznej  z okazji „Dnia Ziemi”, zajęcia badawcze – poznanie obiegu wody w przyrodzie i sposobów jej oczyszczania; zorganizowanie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Świadomie dbam o przyrodę”.
Celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci, wdrażanie ich do dbania o czystość przyrody, zwrócenie uwagi na racjonalne korzystanie z zasobów wodnych oraz kształtowanie właściwych nawyków proekologicznych. Założeniem konkursu było poznanie elementów środowiska naturalnego i zrozumienie ich znaczenia dla świata  ludzi, roślin oraz zwierząt, rozbudzenie emocjonalnego stosunku do przyrody poprzez ukazanie jej znaczenia dla życia człowieka.

ks1 ks2ks3ks4ks5ks6ks11ks8ks14ks13

Wycieczka do Nadleśnictwa DOBROCIN

Najmłodsze przedszkolaki z JEDYNECZKI uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Nadleśnictwa DOBROCIN. Pani Paulina przygotowała pogadankę edukacyjną z ekspozycją przyrody leśnej. Maluchy dzielnie walczyły z komarami przy pokazywanej stołówce dla zwierząt leśnych – paśniku. Spacer leśną ścieżką ucieszył przedszkolaków. Dzieci miały przygotowana przekąskę piknikową, panie piekły kiełbaski na prawdziwym ognisku. Na zakończenie KOTKI, MOTYLKI i BIEDRONKI otrzymały odblaskowe upominki i książeczki dla grup z informacjami o Nadleśnictwie Dobrocin.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za ciekawe spotkanie i miłą atmosferę.

wl1wl2wl3wl4wl5wl6wl7wl8wl9wl10wl11wl12wl13wl14wl15wl16wl17wl18

Motylki robią sałatki

W grupie 4-latków zorganizowano zajęcia kulinarne o charakterze zdrowotnym. Dzieci samodzielnie przygotowały deser owocowy w ramach propagowania zdrowego stylu życia i odżywiania się. Przedszkolaki poznały zasady przygotowywania posiłków oraz bezpiecznego posługiwania się sztućcami. Higiena i kultura spożywania posiłków wpajana jest dzieciom codziennie podczas pobytu w przedszkolu, ale po raz pierwszy MOTYLKI samodzielnie kroiły i mieszały owocowe składniki. Pracę zakończono wspólną konsumpcją samodzielnie przygotowanego deseru.

sm1 sm2sm3sm4sm5sm6sm7sm8sm9sm10