Sportowy Dzień Dziecka

„Kotki”, „Motylki” i „Biedronki” w poniedziałek uczestniczyły w zabawach sportowych z okazji Dnia DZIECKA. W programie przewidziano udział w zespołowych oraz indywidualnych konkurencjach sportowych. Podczas wszystkich zabaw uśmiech nie znikał z twarzy naszych najmłodszych wychowanków. Najważniejszym celem naszego spotkania była zabawa, integracja i wdrażanie przedszkolaków do podejmowania wysiłku fizycznego. Po zakończeniu konkurencji sportowych wszystkie dzieci dostały medale oraz dyplomy, upamiętniające ten wyjątkowy dla nich dzień.

sd1 sd2sd3sd4sd5sd6sd7sd8sd9sd10sd11sd12sd13sd14sd17sd19sd21sd23sd22sd20

Pomoc dla SZYMONKA

24 maja na alejkach miejskich odbył się koncert charytatywny poświęcony Szymonowi Matwiejuk. Chłopiec jest mieszkańcem Morąga i ma 5 lat. Urodził się ze złożoną wadą serca. Ma szansę operowania w Monachium, ale jej koszty znacznie przekraczają możliwości rodziny chłopca. Nasze przedszkole postanowiło wziąć udział w akcji pozyskania środków na leczenie. Dzieci z grup: Kotki, Krasnoludki i Delfinki zaprezentowały program wokalno- taneczny. Rodzice dzieci wzięli udział w aukcji różnych przedmiotów, z której dochód przeznaczono  na dofinansowanie leczenia Szymona. Ogółem w akcji zebrano ponad 6 tysięcy złotych.

fs1 fs2fs3fs4fs6fs9fs10fs11fs7fs8

Wycieczka do Nadleśnictwa DOBROCIN

Najmłodsze przedszkolaki z JEDYNECZKI uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Nadleśnictwa DOBROCIN. Pani Paulina przygotowała pogadankę edukacyjną z ekspozycją przyrody leśnej. Maluchy dzielnie walczyły z komarami przy pokazywanej stołówce dla zwierząt leśnych – paśniku. Spacer leśną ścieżką ucieszył przedszkolaków. Dzieci miały przygotowana przekąskę piknikową, panie piekły kiełbaski na prawdziwym ognisku. Na zakończenie KOTKI, MOTYLKI i BIEDRONKI otrzymały odblaskowe upominki i książeczki dla grup z informacjami o Nadleśnictwie Dobrocin.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za ciekawe spotkanie i miłą atmosferę.

wl1wl2wl3wl4wl5wl6wl7wl8wl9wl10wl11wl12wl13wl14wl15wl16wl17wl18

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę NASZE Przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w koncercie WOŚP. Jako najmłodsza wystąpiła Roksanka z grupy KOTKI, która zaprezentowała wiersz „Mikołaj”. Dzieci z grupy MOTYLKI przygotowały wiersz „Nasz Mikołaj” oraz piosenkę „Kochany Panie Mikołaju”. Starszaki z grupy DELFINKI zaśpiewały pastorałkę „Świeć gwiazdeczko”.

Szczególne PODZIĘKOWANIA dla Pana Marka Raćkowskiego-Przewodniczącego Rady Gminy Morąg, który wylicytował TORT i przekazał dla Przedszkola JEDYNECZKA!

wo1wo2wo4wo6wo7wo8wo9wo10wo11wo12wo13wo14 wowwo

Pasowanie KOTKÓW na Przedszkolaków

24 października w najmłodszej grupie „KOTKI” odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Po recytacji wierszy oraz śpiewaniu piosenek nastąpiło uroczyste pasowanie i wręczenie dyplomów przez panią dyrektor Renatę Góralczyk. Aktywnie włączyli się też rodzice przygotowując słodki poczęstunek.

pnp1pnp2pnp3pnp4pnp5pnp10pnp6pnp7pnp8pnp9