Rodzinne kanapeczki

24.04.2013r. rodzice wspólnie z dziećmi z grupy VI SMOKI przygotowali podwieczorek - "WIOSENNE KANAPKI". Atrakcją były przyniesione przez panią Grażynę Ś. wykrawacze. Za ich pomocą dzieci z przygotowanych produktów wycinały wzorki, ozdabiały nimi wiosenne kanapeczki. Nigdy wcześniej kanapki dzieciom tak nie smakowały. Dziękujemy za przyjście i zaangażowanie wszystkim Rodzicom.

ka3 ka1ka6ka7ka8ka9ka11ka12ka13ka14ka16ka17ka18ka19ka15

Mini playback show w Przedszkolu Nr 2

8 kwietnia przedszkolaki z grupy Delfinki i Smoki wzięły udział w muzycznej imprezie karaoke Mini playback show zorganizowanym w zaprzyjaźnionym Przedszkolu Nr 2 w Morągu. Nasi reprezentanci przedstawili utwory z pierwszych miejsc polskich list przebojów muzyki pop. Hania Ś. wcieliła się w rolę Ani Wyszkoni i wykonała piosenkę Czy ten pan i pani. W skład grupy Video i solistki Ani Wyszkoni weszli: Aron- wokalista, Miłosz- perkusja oraz Julia- wokalistka. Zespół ten przedstawił piosenkę Soft. Przebój Eweliny Lisowskiej W stronę słońca-zaprezentowali Wiktoria- solistka oraz gitarzyści: Patryk G., Patryk P. i Oskar. Wszyscy świetnie się bawili. „Artyści” zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami.

mp2mp1mp3mp4mp5mp6mp7


Z wizytą w Szymanowie

Grupa Smoki odwiedziła koleżanki i kolegów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie. Dzieci miały okazję oglądać zwierzęta w Mini-zoo. Niektóre gatunki zobaczyliśmy pierwszy raz, jak np. owce kameruńskie, wrzosówki, owce świętego Jakuba, z 3 rogami, kozy burskie, strusie emu. Były tam ponadto: konie, daniele, lamy, osioł oraz ptaki, takie jak: pawie, indyki, gołębie, bażanty, perliczki, a także psy- owczarek środkowoazjatycki i owczarek pasterski. W budynku ośrodka podziwialiśmy bogate w różnorodne gatunki ryb akwarium. Nie lada atrakcją dla dzieci była zabawa w Sali Doświadczania Świata, gdzie dzieci miały możliwość wyzwolenia swojej energii na łóżku wodnym, pod kolorowym prysznicem, oraz na dźwiękogrze. Na zakończenie wizyty wymieniliśmy się upominkami. Najważniejsze jednak znaczenie spotkania, to integracja z dziećmi niepełnosprawnymi, zrozumienie i poszanowanie odmienności. To było bardzo ciekawe doświadczenie dla przedszkolaków.

sz1sz2sz4sz5sz7sz8sz10sz11sz12sz15sz17sz18sz19sz20sz22sz23sz25sz24


Wyróżnienie

Z okazji „Roku Juliana Tuwima” Biblioteka Dziecięca w Morągu zorganizowała konkurs plastyczny W krainie wierszy Juliana Tuwima. Hania Ś. z grupy Smoki otrzymała wyróżnienie w kategorii I- dzieci w wieku przedszkolnym. Gratulujemy Hani i Rodzicom.

wyr1 wyr2wyr3


Smoki poznają historię Morąga

Edukacja patriotyczna to priorytet naszego przedszkola w bieżącym roku szkolnym. W ramach zadania rocznego Moja mała i duża ojczyzna oraz realizacji programu Mazurzy i Warmiacy to jedna rodzina grupa Smoki wybrała się na wycieczkę do Muzeum Warmii i Mazur w Pałacu Dohnów w Morągu. Dzieci mogły podziwiać historyczne wnętrza rodziny Dohnów, gabinet Johanna Gotfrieda Herdera, niemieckiego filozofa pochodzącego z naszego miasta, galerię obrazów. Przy okazji przedszkolaki uczyły się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i obiektach dziedzictwa narodowego.

mu1mu2mu3mu4mu5mu6mu7mu8