SMOKI - Zajęcia z Rodzicami

W ojczyźnie Świętego Mikołaja- to temat zajęć, które odbyły się 20 grudnia z udziałem rodziców. Z tego względu, że był to czas przedświąteczny zwróciliśmy uwagę na treści związane z Bożym Narodzeniem. Na wstępie dzieci przypomniały wszystkim cechy pory roku- zimy, zjawiska atmosferyczne ją charakteryzujące, jak np. śnieg, wiatr, mróz, grad, szron. W ramach realizowanego w grupie programu Podróże po Europie ze Smokiem Diplodokiem dzieci zapoznały się z cechami charakterystycznymi Finlandii- ojczyzny Mikołaja. Po prezentacji tego kraju na mapie politycznej Europy, dzieci oznaczyły go na swoich indywidualnych mapkach. Przedszkolaki miały też możliwość ćwiczyć przeliczanie elementów zbioru, dodawanie i odejmowanie na konkretach- posłużyły nam do tego symboliczne, kartonikowe prezenty. Były także zdania do odczytania, by utrwalić pojęcie zdania i policzyć słowa w zdaniu, a także dzielenie na głoski słowa Mikołaj i oznaczanie głosek umownymi cegiełkami. By uwieńczyć nasze rozważania przedświąteczne dzieci wspólnie z rodzicami wykonały ozdoby, którymi została przystrojona choinka w sali. Tego typu zajęcia sprzyjają integracji przedszkola z domem rodzinnym a przede wszystkim wzmacnianiu więzi emocjonalnej z rodziną. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział w spotkaniu.

r1r2r3r4r5r6r7r8r9r10r11r13r12

SMOKI - Wróżby andrzejkowe

Stałą tradycją w naszym przedszkolu jest zabawa andrzejkowa. Grupa Smoki zaprosiła do wspólnej zabawy grupę Wiewiórki Dzieci poznały postać Św. Andrzeja. Miały okazję poznać tradycyjne wróżby, takie jak lanie wosku, czy wróżenie z kart przez Wróżkę, w postać której wcieliła się pani Irmina. Wszyscy również świetnie się bawili przy muzyce. To był ciekawy dzień w naszym przedszkolu.

anan1an3an2an4an6an9an10an13an17

SMOKI - Spotkanie z Karolem Okrasą

We wrześniu odbył się konkurs pod hasłem Smakowity produkt lokalny zorganizowany przez Restaurację Park. Dzieci miały okazję posłuchać warmińskiej muzyki ludowej, obejrzeć gadżety symbolizujące nasz region, poznały postać warmińskiego diabełka Kłobuka. Niesamowitym przeżyciem dla przedszkolaków było spotkanie z gwiazdą telewizyjną, jurorem konkursu na najsmaczniejszą potrawę naszego regionu , ekspertem do spraw kulinarnych Karolem Okrasą.

 ok1ok2ok3ok4