Smoki pożegnały Jedyneczkę

26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku w najstarszej grupie „SMOKI”. Spotkanie rozpoczęło się polonezem, po którym nastąpiły słowa pożegnania, podziękowanie dla pracowników przedszkola oraz rodziców. Lata wspólnie spędzone w przedszkolu wpłynęły na podniosłą atmosferę pożegnania i wyzwoliły łzy wzruszenia.

s2 s3s4s5s6s7s9s11s12s10s8s13s1

SMOKI w Olsztynku

Dnia 19 czerwca grupa Smoki wybrała się na wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego w Parku Etnograficznym w Olsztynku. W skansenie dzieci zobaczyły zabytkowe obiekty. Między innymi: szkołę, kamienne chałupy warmińskie, zagrody ze zwierzętami i sprzętem rolniczym, zakład szewski, wozownię, karczmę, kuźnię i kościół. Największą atrakcją jednak był wiatrak holenderski przeniesiony z okolic Dobrocina. W pobliżu wiatraka zorganizowaliśmy sobie piknik i krótki odpoczynek. Na koniec dokonaliśmy zakupu pamiątek. Podczas wycieczki można było poczuć klimat XIX- wiecznej wsi warmińskiej.

W organizacji wycieczki bardzo nam pomogły mamy Agatki, Oli i Nikoli. Serdecznie dziękujemy Paniom: Grażynie Świderskiej, Wioletcie Rybak i Krzysztofie Pankowskiej.

ol2 ol1ol3ol5ol6ol7ol8ol9ol10ol11ol12 ol4

Smoki poznają szkołę

14 czerwca grupa Smoki wybrała się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 4, do zaprzyjaźnionej klasy IB. Przedszkolaki były zachwycone, gdy mogły zająć miejsca w ławkach razem z „pierwszakami”. Obejrzały wyposażenie plecaka, piórnika, podręczniki i zeszyty ćwiczeń, w jakich pracują uczniowie. Miały również możliwość wykonać zadanie razem ze starszymi kolegami. Zwłaszcza, że temat był im bardzo bliski- Polska nasza ojczyzna. Smoki pochwaliły się swoją wiedza na temat naszego kraju oraz jego miejsca w Europie w naszych wierszach Mały Europejczyk i Reklama Polski w Unii Europejskiej. Wręczyliśmy również upominki wykonane przez dzieci. Na zakończenie wszystkie dzieci poszły na bajecznie wyposażony plac zabaw przy szkole, by wspólnie ze starszymi kolegami się pobawić. Po tak ciekawej wycieczce przedszkolaki na pewno z chęcią przekroczą próg szkoły we wrześniu.

szk1szk2szk3szk5szk9szk6szk4szk7szk8szk10szk12szk13

Europejski, rodzinny dzień Smoków

28 maja grupa Smoki zaprosiła swoich Rodziców na świętowanie Dnia Mamy i Taty. W programie artystycznym Dzieci zaprezentowały wiadomości i umiejętności nabyte w toku realizacji programów o tematyce patriotycznej Mazurzy i Warmiacy to jedna rodzina oraz Podróże po Europie ze Smokiem Diplodokiem zgodnych z tegorocznym zadaniem przedszkola Moja mała i duża ojczyzna. Daniel i Olaf przedstawili wiersz Władysława Bełzy Kto Ty jesteś? w formie dialogu. Grupa dzieci zaprezentowała najpopularniejszy taniec naszego regionu – warmiński Szot. Miejsce Polski w Europie ukazali Miłosz i Agatka w wierszu Mały Europejczyk. A Karol, Sandra i Szymon zareklamowali polskie zabytki, zdrową żywność oraz lasy i jeziora. Wiktoria i Hania zaśpiewały popularną piosenkę Panie Janie w wersji polskiej i francuskiej. Zespół dzieci uczestniczących w zajęciach z języka angielskiego zaśpiewał piosenkę dla Mam w tym języku. Dzieci również dały popis w zabawie tanecznej do piosenki Szwecja z chorągiewkami o kolorach narodowych tego państwa. Nie zabrakło oczywiście wierszy okolicznościowych dla Mam i Tatusiów, w których dzieci złożyły życzenia swoim Rodzicom. Na zakończenie odbył się mini playback show muzyki pop w wykonaniu Hani, Sandry i Szymona w piosence Ani Wyszkoni Czy ten pan i pani? oraz Julii, Arona, i Miłosza w utworze Soft Ani Wyszkoni z zespołem Video.   Uwieńczeniem uroczystości były upominki wykonane przez dzieci oraz szwedzki bufet ze słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za udział w tak ważnym dla Dzieci wydarzeniu.

mt1 mt4mt5mt6mt7mt8mt9mt10mt11mt12mt3

Strażacy

Podczas poznawania różnych zawodów odwiedził nas strażak. Opowiadał historię „Jak Wojtek został strażakiem”, pokazał narzędzia i przybory potrzebne w codziennej pracy. Następnie dzieci z grupy VI SMOKI odbyły wycieczkę do Straży Pożarnej gdzie miały możliwość dokładnie obejrzeć wóz strażacki.

str1str3str4str7str9str12str13str15str18str23                     str21str8str10