SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Każdy przedszkolak mały i duży doskonale wie jak ważne jest zdrowe odżywianie a także zdrowy tryb życia. Starszaki z grupy „Delfinki” zaprosiły dzieci z grupy „Krasnoludki” na spotkanie z zaprzyjaźnioną pielęgniarką - panią Małgosią, która zawsze chętnie przychodzi do naszego przedszkola i rozmawia z dzieciakami. Tak było i tym razem. Pani Małgosia cierpliwie tłumaczyła przedszkolakom podstawowe zasady odżywiania, zdrowego stylu życia. Jednocześnie szczerze była zadziwiona ich poziomem wiedzy na ten temat. Bardzo zaciekawiło nas kilka sposobów na zabawę w domu. Dzieci lepiły papierowe kulki a potem najzwyczajniej w świecie bawiły się w wojnę na kulki. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Dziękujemy pani Joli i starszakom za zaproszenie.

p6p4p7p8p9p10p11p1p5p3

Czyste powietrze wokół nas

Przedszkolaki z "Jedyneczki" wzięły udział w programie przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas". Grupa V "Delfinki" i VI "Smoki" realizowały zajęcia wynikające z programu  i sprzyjające kształtowaniu prawidłowych postaw zdrowotnych. W towarzystwie maskotki programu "Dinka", dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu tytoniowego i dowiedziały się w jaki sposób się zachować, gdy są narażone na wdychanie dymu tytoniowego. W ramach podsumowania programu, dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym "Zdrowie nasz skarb" prezentując w swych pracach zdobytą wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

cz4cz5cz7cz2cz3cz8cz9cz10cz1cz6


Monika Sawicka u Delfinków

We wtorek 08.01.2013r. w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie z niezwykłym gościem - Moniką Sawicką. Znana pisarka czytała przedszkolakom z najstarszych grup ("Delfinkom" i "Smokom") wiersze Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy, włączając się w kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Przedszkolaki zachwycone gościem aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i wspólnie powtarzały fragmenty znanych utworów. Dzieci wręczyły Pani Monice książeczkę zawierającą własnoręcznie wykonane ilustracje, przedstawiające ulubione baśnie i bajki oraz zaśpiewały w podziękowaniu piosenkę "Bajka różne ma imiona".

s1s2s4s5s6s7s8s9s3


Delfinki przygotowały JASEŁKA

W dniu 21 grudnia 2012 roku na zajęciach katechetycznych spotkały się dzieci z grupy "Wiewiórki" i "Delfinki". Pięciolatki przygotowały inscenizację jasełek, która wprowadziła wszystkich w nastrój magicznej, wigilijnej nocy. Pani katechetka wyjaśniła tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz odczytała fragment Biblii, zaś pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Wszyscy obecni podzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy.

1j2j3j4j5j6j7j8j9j10j

DELFINKI i MOTYLKI - Andrzejki

„DELFINKI” zaprosiły najmłodszych przedszkolaków z grupy I „MOTYLKI” do wspólnej zabawy z okazji Wróżb Andrzejkowych. Przedszkolaki lały wosk przez klucz, poznały tajemnice swojej przyszłości, odkrywały co kryje się za kolorowymi tabliczkami. Zabawa była okazją do rozbudzenie u dzieci zainteresowania oraz chęci poznania polskiej ludowej tradycji, służyła również wzmacnianiu więzi emocjonalnej poprzez integrującą, pełną magicznego klimatu zabawę.

anan1an2an3an4an5an6an7an8an9an10an11an12an13an14