Wycieczka do Ostródy

21 czerwca dzieci z grupy IV WIEWIÓRKI i z grupy V DELFINKI wybrały się na wycieczkę autokarową do Ostródy. Przedszkolaki zwiedzały ZAMEK, widziały makietę Ostródy oraz różne ciekawe eksponaty z dawnych czasów. Po ostródzkim zamku oprowadzał nas dyrektor muzeum. Razem z mocno świecącym słońcem dopisywały nam humory.

z1z2z4z5z6z7z8z9z10z12z13z14z15z3

Polski Związek Niewidomych

Nasze przedszkole nawiązało współpracę z POLSKIM ZWIĄZKIEM NIEWIDOMYCH. Grupę IV „Wiewiórki” odwiedziła w-ce prezes pani Barbara Tolak, która w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przedstawiła „Legendy o Łynie”.

zw2zw4zw5zw6zw7zw11zw15zw20zw21zw24

Dzień KOBIET

„Dzień Kobiet” obchodzony jest przez wszystkich, więc w naszym przedszkolu nie mogło być inaczej. 8 marca spotkały się „Biedronki”, „Krasnale” oraz „Wiewiórki”, aby wziąć udział w Koncercie Życzeń. Każda z grup zaprezentowała wiersze i piosenki, a chłopcy złożyli życzenia Koleżankom i Paniom. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy ulubionych przebojach.

ko2 ko1ko3ko4ko6ko7ko5

Wróżby Andrzejkowe

Stałą tradycją w naszym przedszkolu jest zabawa andrzejkowa. Grupa Smoki zaprosiła do wspólnej zabawy grupę Wiewiórki Dzieci poznały postać Św. Andrzeja. Miały okazję poznać tradycyjne wróżby, takie jak lanie wosku, czy wróżenie z kart przez Wróżkę, w postać której wcieliła się pani Irmina. Wszyscy również świetnie się bawili przy muzyce. To był ciekawy dzień w naszym przedszkolu.

anan1an3an2an4an6an9an10an13an17

Dzień BABCI i DZIADKA

W styczniu JEDYNECZKA obchodziła Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki znakomicie wcieliły się w swoje role, przygotowały piosenki, wiersze oraz taniec, do którego zaprosiły przybyłych Gości. A wszystko po to, aby zaprezentować swoje umiejętności artystyczne a przede wszystkim, by wyrazić wielką miłość i szacunek do swoich kochanych Babć i kochanych Dziadków.

Wszystkim Babciom i Dziadkom bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie, za radość, dobre słowa i łzy wzruszenia.

d2d3d4d5d7d8d19d18d17d16d15d9d10d11d13d14d1d6