Dzień KOBIET

„Dzień Kobiet” obchodzony jest przez wszystkich, więc w naszym przedszkolu nie mogło być inaczej. 8 marca spotkały się „Biedronki”, „Krasnale” oraz „Wiewiórki”, aby wziąć udział w Koncercie Życzeń. Każda z grup zaprezentowała wiersze i piosenki, a chłopcy złożyli życzenia Koleżankom i Paniom. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy ulubionych przebojach.

ko2 ko1ko3ko4ko6ko7ko5

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

„Cała Polska czyta dzieciom” - jak co roku zapraszamy rodziców do udziału w ogólnopolskiej akcji czytania dzieciom. Bardzo chętnie przychodzą, sami wybierają bajki. Starają się, aby były to bajki nieznane dzieciom. Pani   Ania   Ż. Czytała bajkę „Bal czarownic”, pani Jola Sz., pani Agata K. „Franklin jest starszym bratem”.

Mamy nadzieję, że to nie koniec akcji na ten rok.

cz1 cz2cz3cz4

BIBLIOTEKA- MIEJSCE MIŁE DLA DUSZY I CIAŁA

28 lutego dzieci z grupy „Krasnoludki” powędrowały do biblioteki na spotkanie z wierszami Juliana Tuwima. Panie bibliotekarki jak zwykle stanęły na wysokości zadania, przygotowały piękną prezentację o życiu i twórczości tego niezwykłego poety. Następnie dzieci wysłuchały kilku wierszy, jeden z nich, wiersz „Rzepka” nawet zainscenizowały wspólnie z paniami. Przedszkolaki zobaczyły, że aby być aktorami wcale nie trzeba dużo rekwizytów. Wystarczy tylko trochę chęci i odrobina pomocy kogoś dorosłego. Zarówno dzieci, jak i panie zachwycone były wyglądem biblioteki po generalnym remoncie. Teraz pomieszczenia biblioteczne są kolorowe, przestronne, zachęcają do przebywania w nich.

Dzieci zachęcone były do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami. Na koniec pięknie podziękowały paniom, wręczyły przygotowane wcześniej prezenty.

bib1bib2bib3bib4bib5bib6bib7bib8bib11bib12bib10bib9

ZABAWY NA ŚNIEGU Z DZIEĆMI Z PRZEDSZKOLA NR 2

Współpraca z Przedszkolem Nr 2 już na stałe wpisała się w tradycję naszej placówki. Tym razem zostaliśmy zaproszeni do kolegów z „Dwójki” na wspólne zabawy na śniegu. Dzięki uprzejmości tegorocznej zimy nie mieliśmy większych trudności ze zorganizowaniem spotkania. Świeżo spadły śnieg pozwolił nie tylko na lepienie bałwana, budowanie igloo, ale przede wszystkim na ulubioną zabawę na śniegu a mianowicie robienie orzełka. Przedszkolaki połączyły przyjemne z pożytecznym i przy okazji zabaw na śniegu dokarmiały ptaki, dosypały ziaren pszenicy i okruszki chleba do przedszkolnego karmnika.

Dziękujemy Pani Natalce za zaproszenie nas do siebie. Wkrótce mamy nadzieję odwdzięczyć się takim zaproszeniem do naszego przedszkola.

zn1zn2zn3zn4zn5zn8zn12zn13zn15zn18zn19zn16