Quiz o zdrowiu - Jestem zdrowym Przedszkolakiem

„Motylki” w ramach profilaktyki prozdrowotnej wzięły udział w quizie, którego głównym celem było utrwalenie zdobytej wiedzy i zastosowanie jej w praktycznym działaniu. Przedszkolaki zostały podzielone na 4 zespoły, każdy miał inny kolor: zielony, czerwony, żółty i niebieski.  "MOTYLKI" w swoich grupach miały za zadanie m.in. dobrać tyle owoców co ilość kropek na kartoniku, posegregować obrazki przedstawiające pokarmy na zdrowe i szkodliwe dla zdrowia i zębów, odnaleźć kolory ukryte w owocach. Następnie wyszliśmy do ogrodu przedszkolnego, gdzie dzieci mogły aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Za wspólną zabawę każdy przedszkolak otrzymał dyplom.

jzp2jzp3jzp5jzp4jzp6jzp7jzp8jzp9jzp10jzp11jzp12jzp13jzp14jzp15jzp1

Wycieczka do Agro-Raju

Najmłodsze grupy Jedyneczki „MOTYLKI” i „BIEDRONKI”, 17 czerwca wybrały się na pierwszą autokarową wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego AGRO RAJ w Jędrychówku. Wycieczka była podsumowaniem wiadomości, które dzieci zdobywały przez ostatni tydzień na temat „Zwierzęta z wiejskiego podwórka”. Głównym założeniem naszej wyprawy było kształtowanie opiekuńczej postawy wobec zwierząt oraz zobaczenie zwierząt hodowlanych m.in. krowy, konia, kozy, owcy. W czasie zwiedzania znaleźliśmy miejsce na odpoczynek i nabranie sił potrzebnych do dalszej wędrówki w pięknym krajobrazie.

AR1AR2AR3AR4AR5AR7AR9AR10AR14AR15AR16AR18AR17AR12

DZIEŃ KOTA

17 luty to była szczególna data. W tym dniu obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kota. Dzieci z grupy I „Motylki”, II „Biedronki” i III „Krasnale” po raz pierwszy włączyły się w świętowanie tego dnia. Podczas wspólnego spotkania przedszkolaki obejrzały wystawę zdjęć kotów, śpiewały piosenki o kotach, bawiły się w „kocie zabawy”. Dużym zaskoczeniem okazało się pojawienie kota w butach! Przeczytał dzieciom baśń, której głównym bohaterem był oczywiście on sam. U „Biedronek” została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Zbożne. Za zaangażowanie w pomoc zwierzakom serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom!

dk1dk2dk3dk7dk10dk8 dk9dk4dk5dk6

Delfinki i Motylki - ANDRZEJKI

„DELFINKI” zaprosiły najmłodszych przedszkolaków z grupy I „MOTYLKI” do wspólnej zabawy z okazji Wróżb Andrzejkowych. Przedszkolaki lały wosk przez klucz, poznały tajemnice swojej przyszłości, odkrywały co kryje się za kolorowymi tabliczkami. Zabawa była okazją do rozbudzenie u dzieci zainteresowania oraz chęci poznania polskiej ludowej tradycji, służyła również wzmacnianiu więzi emocjonalnej poprzez integrującą, pełną magicznego klimatu zabawę.

anan1an2an3an4an5an6an7an8an9an10an11an12an13an14

Ratownik medyczny u MOTYLKÓW

W poniedziałek 4 marca przedszkolaki z grupy I MOTYLKI gościły ratownika medycznego pana Amadeusza. Dzieci wysłuchały informacji o pracy, zobaczyły w jaki sposób ratownik udziela pierwszej pomocy podczas złamań i skaleczeń. Pan Amadeusz udzielił dzieciom wskazówek jak należy zachowywać się podczas zabaw na świeżym powietrzu i co należy zabrać na przejażdżkę rowerem, aby być bezpiecznym. Maluszki poprosiły pana ratownika, żeby przeczytał bajki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Za przyjęcie zaproszenia bardzo dziękujemy!

r1r2r3r4 r5r6r7r8r9r10