Malowanie JAJEK

Najmłodsza grupa w naszym przedszkolu poznała jedną z tradycji Świąt Wielkanocnych - malowanie jajek. W pierwszej części zajęć GWIAZDKI miały kilka zadań do wykonania m.in.: ułożyć  pocięte jajka, znaleźć takie same pisanki oraz posegregować pisanki wg koloru i wielkości. Następnie przystąpiliśmy do malowania jajek za pomocą barwników.

Niech z okazji  Wielkiej Nocy

radość, pokój w życie wkroczy

szczęścia, zdrowia i miłości.

• image0007
  • image0012
  • image0013
  • image0014
  • image0015
  • image0016

Przyjaciele ZIPPIEGO

Czytamy bajki

Grupa Motylki gościła ciocię Antka. W ramach akcji Bajki różnych pokoleń dzieci poznały bajkę o ”Trzech świnkach”.

• image0002

Wiosna w „Zielonej Klasie”

Przedszkolaki z grupy "Smerfy" i "Zajączki" odwiedziły w piątek 22 marca leśniczówkę w Nadleśnictwie Dobrocin. Spotkanie w "Zielonej klasie" rozpoczęto prezentacją multimedialną o leśnych przedszkolakach-zwierzakach. Dzieci po zajęciach w pracowni przyrodniczej uczestniczyły w obserwacjach przyrodniczych w lesie. Spacerując ścieżkami dotarły do ptasiej wioski i paśnika, oglądały z bliska żaby, przebiśniegi oraz dowiedziały się, że różne grzyby rosną w lesie przez cały rok. Po powrocie na teren leśniczówki dzieci piekły kiełbaski przy ognisku. Tak spędzony czas w leśnych warunkach minął przy ładnej wiosennej pogodzie. A wszystko odbyło się dzięki pani Paulinie, która pięknie i ciekawie opowiadała o przyrodzie. Praca leśnika jest dla nas przykładem prawdziwej miłości do przyrody. Warto uczyć się od pani Pauliny zwyczajów zwierząt i dbania o naturalne środowisko leśne. Dziękujemy za piękną lekcję przyrody w "zielonej klasie".

• image0007
  • image0012
  • image0013
  • image0014
  • image0015
  • image0016
  • image0017
  • image0018
  • image0019
  • image0020

Finał projektu

Finał realizacji projektu „Zabawa i nauka do drzwi przedszkola puka”.

W czwartek, 14 marca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Zabawa i nauka do drzwi przedszkola puka”. W ramach projektu realizowane były 3 programy: "W przyjaźni z matematyką", „Muzyczne inspiracje” oraz "W przyjaźni z matematyką”. W zajęciach brały udział 3 dziesięcioosobowe grupy dzieci 6- letnich, każda w dwóch programach. Program „W przyjaźni z matematyką” prowadzony przez realizatorów Panie Ewę Falkowską i Jolantę Oręziak grupy „Smerfy” i „Zajączki” zakończyły quizem matematycznym , w którym dzieci miały możliwość wykazania się umiejętnościami nabytymi podczas zajęć programowych, takimi jak np. intuicje geometryczne, liczenie elementów w zbiorach, rozwiązywanie zadań z treścią, odczytywanie godzin na zegarze, posługiwanie się polską walutą, czy rozszyfrowywanie zakodowanych informacji, jak przygotowanie do programowania. Zmagania drużyn zostały uhonorowane dyplomikami „Mistrzów matematyki”. „Muzyczne inspiracje” prowadzone przez Panie Annę Kadylak i Jolantę Mendyka miały na celu rozwijanie wrażliwości muzycznej w wielu aspektach- śpiewanie piosenek, instrumentacja utworów, tworzenie instrumentów perkusyjnych oraz pląsy i tańce. Przed gośćmi grupy „Zajączki” i „Żabki” zaprezentowały polkę, krakowiaka oraz Marsz Radeckiego przygotowany z wykorzystaniem Aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss. „Kreatywny świat bajek” – to 3 program naszego projektu realizowany przez Panie Renatę Cołoś i Elżbietę Dawidziuk. Na zajęciach dzieci słuchały baśni, bajek, opowiadań, wykonywały prace plastyczne, a także tworzyły kukiełki teatralne, odgrywały scenki rodzajowe przygotowujące je do ról w inscenizacjach z wykorzystaniem strojów z zasobów przedszkolnej garderoby. Owocem realizacji tych zajęć było przedstawienie „Wiosenne przebudzenie” w wykonaniu młodych aktorów z grupy „Smerfy” . Zajęcia naszego projektu oparte na zabawie i rożnych formach aktywności dzieci rozwijały dziecięce uzdolnienia muzyczne, plastyczne, teatralne a także rozbudzały zainteresowania matematyką, którą będą miały okazję, szansę i możliwość wykorzystywania w codziennym życiu. Wszystkie zajęcia służyły uatrakcyjnieniu procesu wychowawczo- dydaktycznego i bogatszemu przygotowaniu Dzieci 6- letnich do podjęcia nauki w I klasie szkoły podstawowej. Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom- Rodzicom i Krewnym Dzieci oraz Pani Dyrektor za udział w podsumowaniu półrocznych działań ponadprogramowych naszego przedszkola. Dzieciom gratulujemy efektów- nabytych wiadomości i umiejętności, które niewątpliwie przydadzą się w szkole i w życiu codziennym.