Festiwal sztuki

1 czerwca w Parku Miejskim odbył się Festiwal Sztuki z okazji Dnia Dziecka. Nasze przedszkole reprezentowały na nim grupy Misie i Motylki.

Finał projektu

Finał realizacji projektu „Zabawa i nauka do drzwi przedszkola puka”.

W czwartek, 14 marca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Zabawa i nauka do drzwi przedszkola puka”. W ramach projektu realizowane były 3 programy: "W przyjaźni z matematyką", „Muzyczne inspiracje” oraz "W przyjaźni z matematyką”. W zajęciach brały udział 3 dziesięcioosobowe grupy dzieci 6- letnich, każda w dwóch programach. Program „W przyjaźni z matematyką” prowadzony przez realizatorów Panie Ewę Falkowską i Jolantę Oręziak grupy „Smerfy” i „Zajączki” zakończyły quizem matematycznym , w którym dzieci miały możliwość wykazania się umiejętnościami nabytymi podczas zajęć programowych, takimi jak np. intuicje geometryczne, liczenie elementów w zbiorach, rozwiązywanie zadań z treścią, odczytywanie godzin na zegarze, posługiwanie się polską walutą, czy rozszyfrowywanie zakodowanych informacji, jak przygotowanie do programowania. Zmagania drużyn zostały uhonorowane dyplomikami „Mistrzów matematyki”. „Muzyczne inspiracje” prowadzone przez Panie Annę Kadylak i Jolantę Mendyka miały na celu rozwijanie wrażliwości muzycznej w wielu aspektach- śpiewanie piosenek, instrumentacja utworów, tworzenie instrumentów perkusyjnych oraz pląsy i tańce. Przed gośćmi grupy „Zajączki” i „Żabki” zaprezentowały polkę, krakowiaka oraz Marsz Radeckiego przygotowany z wykorzystaniem Aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss. „Kreatywny świat bajek” – to 3 program naszego projektu realizowany przez Panie Renatę Cołoś i Elżbietę Dawidziuk. Na zajęciach dzieci słuchały baśni, bajek, opowiadań, wykonywały prace plastyczne, a także tworzyły kukiełki teatralne, odgrywały scenki rodzajowe przygotowujące je do ról w inscenizacjach z wykorzystaniem strojów z zasobów przedszkolnej garderoby. Owocem realizacji tych zajęć było przedstawienie „Wiosenne przebudzenie” w wykonaniu młodych aktorów z grupy „Smerfy” . Zajęcia naszego projektu oparte na zabawie i rożnych formach aktywności dzieci rozwijały dziecięce uzdolnienia muzyczne, plastyczne, teatralne a także rozbudzały zainteresowania matematyką, którą będą miały okazję, szansę i możliwość wykorzystywania w codziennym życiu. Wszystkie zajęcia służyły uatrakcyjnieniu procesu wychowawczo- dydaktycznego i bogatszemu przygotowaniu Dzieci 6- letnich do podjęcia nauki w I klasie szkoły podstawowej. Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom- Rodzicom i Krewnym Dzieci oraz Pani Dyrektor za udział w podsumowaniu półrocznych działań ponadprogramowych naszego przedszkola. Dzieciom gratulujemy efektów- nabytych wiadomości i umiejętności, które niewątpliwie przydadzą się w szkole i w życiu codziennym.

• image0006

Muzyka i nauka do drzwi przedszkola puka

Przedszkole "Jedyneczka" realizuje treści wychowania patriotycznego, jako zadanie roczne "Jestem małym Polakiem". Obchody stulecia Niepodległości Polski kontynuujemy poprzez przybliżanie dzieciom postaci Wielkich Polaków. W lutym z okazji urodzin Fryderyka Chopina - kompozytora, Polaka i Patrioty przedszkolaki przygotowały występy z muzyką fortepianową w tle. Recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki. Dzieci słuchały opowieści o kompozytorze ilustrowane zdjęciami prezentowanym przez starszaki. Całości dopełnił taniec narodowy "Polonez", wykonany przez małych patriotów w układzie tanecznym do muzyki klasycznej. Uroczystość wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i wzruszenia. Poznawanie Wielkich Polaków jest elementem kształtowania patriotycznej postawy Polaków Przedszkolaków.

• image0007
  • image0008
  • image0009
  • image0010
  • image0011

Dla Babć i Dziadków

Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami, już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal wystrojeni jak na bal.

• image0007
  • image0008
  • image0009
  • image0010
  • image0011
  • image0012
  • image0013
  • image0014
  • image0015
  • image0016
  • image0017
  • image0018

BEZPIECZNE ferie

25 stycznia, w piątek nasze przedszkole już po raz drugi w tym roku gościło Pana Mariana i Pana Tadeusza ze Straży Miejskiej. Panowie przypomnieli Dzieciom zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie Lena, Tosia i Maciuś wręczyli Gościom laurki. Na Strażników Miejskich zawsze można liczyć – dziękujemy za poświęcony Dzieciom czas.