Teatralny Dzień Dziecka

4 czerwca w naszym przedszkolu obchodzono Dzień Dziecka., Wśród licznych atrakcji organizowanych dzieciom największym zainteresowaniem cieszył się przegląd form teatralnych pod hasłem "Teatr- fajna sprawa i wesoła zabawa". Występy wszystkich grup były podsumowaniem i ewaluacją innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji artystycznej opracowanej prze Panie: Elżbietę Dawidziuk i Annę Kadylak. W końcowy efekt projektu zostali zaangażowani nasi mali aktorzy... :) "Misie" przedstawiły montaż słowno- muzyczny pt. "Baśniowy ambaras", "Słonka" zaprezentowały podróż "Baśniowym pociągiem w świat bajek". Maluszki z „Motylków" odtańczyły "Taniec pszczółek", a "Smerfy" - taniec "Na miotłach". Nie zabrakło słodkości i okolicznościowych prezentów. To był prawdziwie baśniowy Dzień Dziecka.

image0000 image0001 image0002 image0003 image0004 image0005 image0006 image0007 image0008 image0009 image0010

List do Żabek od przyjaciół z Niemiec

Każdy z nas z pewnością pamięta jaka to frajda oczekiwać na listonosza, który dostarcza nam kartki z pozdrowieniami czy listy! Niestety ta tradycja została zastąpiona przez smsy, e-maile. Dla dzieci taka forma komunikacji jest mało znana. Podążając za modą wymiany pocztówkowej między placówkami, Panie wraz z dziećmi z grupy "Żabki" nawiązały taką współpracę z grupą "Gwiazdki" z Przedszkola w Neuss z Niemiec. To nie tylko świetna zabawa, to doskonała okazja do poznania pracy listonosza, nauka wysyłania listów, zainteresowania dzieci inną kulturą, a także nauka nawiązywania życzliwych kontaktów.

Dzień Mamy i Taty

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek.

image0000 image0002 image0003 image0004 image0005  image0007  image0009 image0010 image0011 image0014 image0001

Kulinarne zajęcia "Żabek"

27 lutego do dzieci z grupy „Żabki” zawitali goście z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie - dwie uczennice: Kinga Krajewska i Ilona Mariańska wraz z nauczycielem p. Kamilem Dzielińskim. Tym razem dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat pracy kucharza oraz etapów, które przybliżają do zdobycia wykształcenia w tym kierunku. Oczywiście wszystko zaczyna się od pasji i zamiłowania do gotowania, które często rozpoczyna się już w przedszkolu. Przy okazji zostały omówione zasady przestrzegania higieny podczas przygotowywania posiłków. Dzieci wcieliły się również w rolę kulinarnych mistrzów i z radością przygotowały owocową sałatkę, pod czujnym okiem doświadczonych uczennic. Było nie tylko kreatywnie, ale przede wszystkim przepysznie i zdrowo!

image0000 image0001image0002image0003image0004image0005

Spotkanie z Panem Zbyszkiem

W przedszkolu dzieci poznają różne zawody. We wtorek 20 lutego „Żabki” odwiedził pan Zbyszek, który opowiedział o pracy stolarza. Dzieci zapoznały się z ciężką a jakże przyjemną pracą stolarską i miały okazję nie tylko zobaczyć, ale i wypróbować jak działają niektóre narzędzia, m.in. poziomica, za pomocą której sprawdzały pion i poziom, wkrętarka, którą z niewielką pomocą wkręcały wkręty. Chłopcy byli pod wrażeniem, ale nawet nasze dziewczynki spróbowały własnoręcznie wypróbować różnych narzędzi, co sprawiało ogromną radość.

image0000 image0001image0003image0004image0005image0006image0002