Maluchy w teatrze

Dnia 18 maja dzieci z grup Żabki i Zajączki pod opieką wychowawczyń uczestniczyły w bardzo wartościowej wycieczce do teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Czarodziejskie krzesiwo” Dobry rytm, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja przyjaznych aktorów to niewątpliwe atuty spektaklu. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza jak makiem zasiał. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal. Podczas postoju nasi milusińscy zjedli pyszne śniadanko a cała podróż autokarem była dla nich również wielką frajdą. Przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów.

image0007 image0003image0005image0006image0000image0001image0002

Przyjaciel przyrody

W środę 26 kwietnia najmłodszą grupa dzieci 3-4 letnich z Przedszkola "Jedyneczka" wzięła udział w konkursie piosenki "Przyjaciel przyrody". Żabki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne utworem "Wiosna w ogródku ". Dzieci zaśpiewały piosenkę bardzo odważnie i radośnie. Spośród wszystkich wykonawców zajęły 1 miejsce. Nasi mali artyści to: Kalina Pająk, Nadia Żurawicz, Wiktoria Palichleb, Bartek Sobkowiak i Mateusz Maksymowicz.

image0000 image0001image0002image0003

Festiwal Piosenki Religijnej „W hołdzie Janowi Pawłowi II”

Przedszkole Jedynaczka w Festiwalu Piosenki Religijnej organizowanym przez MDK w Morągu reprezentowały dzieci 3, 4- letnie z grupy ,,Żabki” - Łucja Jabłońska- Roguska, Nadia Żurawicz, Antosia Moskal, Adam Moskal, w utworze ,,Alleluja”. Opiekunkami artystycznymi były panie: Anna Pietrzyk, Elżbieta Dawidziuk.

Spotkanie z pisarką

We wtorek, 11 stycznia, w ramach tegorocznego zadania rocznego Dobre wychowanie przez czytanie, dzieci z naszego przedszkola miały zaszczyt gościć pisarkę Panią Izę Niewiadomską- Labiak, autorkę wielu bajek dla dzieci. W każdej grupie odbyły się warsztaty promujące twórczość Pani Izy. W Maluszkach były to warsztaty muzyczne, dzieci słuchały brzmienia prezentowanych instrumentów muzycznych. W Średniakach była praca artystyczna- rysowanie pastelami wewnątrz konturu motyla. Prace wyszły niesamowicie piękne. W Starszakach zaś- to już „wyższa szkoła jazdy”- lepienie w glinie. Wszystkie warsztaty poprzedzone były słuchaniem bajki, pogadanką na temat jej treści oraz wyłanianiu   z niej morału. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę książeczki z bajką autorstwa naszego gościa.

image0000image0001image0002image0003image0004image0005image0006image0007image0008image0009image0010image0011image0012image0013image0014

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia już na stałe zapisał się w przedszkolne uroczystości naszej placówki. Przedszkolaki, szczególnie te najmłodsze uwielbiają pluszowe zabawki. Niektóre z nich każdego dnia przynoszą z sobą do przedszkola swoje ulubione pluszaki, bez których ciężko było by im zasnąć, przytulają je kiedy jest im źle, smuto lub gdy po prostu tęsknią za mamą.

Miejmy nadzieję, że już wkrótce nie będzie ani jednego dziecka na świecie, które nie miałoby swojego pluszowego przyjaciela oraz, że każdy będzie pamiętał, iż 25 listopada jest wielkim świętem naszych kochanych misiów.