Rodzina- tu wszystko się zaczyna

29 maja 2016 roku dzieci z grupy Smerfy wzięły udział w festynie z okazji XVIII Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny zorganizowanym przez MDK w Morągu. Zuzi i Lenka przepięknie zaśpiewały ulubioną piosenkę grupy Deszcz zielony, do której Larysa, Maja, Michalinka, Wiktor, Szymon i Filip stworzyli akompaniament na instrumentach perkusyjnych. Atrakcją muzyczną okazał się hit zespołu Enej Kamień z napisem LOVE, do którego Smerfy wykonały karaoke. Na uznanie zasługuje Lena, która bezbłędnie wcieliła się w rolę wokalisty. Serdecznie dziękujemy Rodzicom występujących Dzieci za poświęcony czas i pomoc w przygotowaniu małych artystów do występu.

rp1 rp3rp4rp5

Czyste powietrze wokół nas

W tym roku szkolnym zrealizowaliśmy kolejną edycję programu „Czyste powietrze wokół nas”, edukacją objęliśmy najstarszych wychowanków i ich najbliższe środowisko.

Założenia programu:

• Ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego.
  • Wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.
  • Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
  • c1 c2c3c4c5c6c7c8c9c10c11c12c13c14cc15

SMERFY w bibliotece

W piątek w ramach zajęć na temat bajek Smerfy wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez panie z biblioteki dziecięcej. Odgadywały tytuły bajek na podstawie zagadek obrazkowych, tekstowych, na podstawie rekwizytów. Okazuje się, że dzieci znają wiele bajek klasycznych.

b1 b2b3b4b5b6b7b8b9b10

Wielkanoc tuż, tuż...

Kilka dni przed świętami w grupie Smerfy odbyły się zajęcia na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych pod tytułem Kolorowe jajka. Po omówieniu oznak nadchodzącej wiosny, rekwizytów przygotowanych na wielkanocnym stole i wiosennych zabawach ruchowych z wykorzystaniem metody kinezjologii edukacyjnej- rysowanie w powietrzu oburącz raz naprzemiennie wspólnie z rodzicami dzieci wykonywały stroik wielkanocny- koszyczek z pisanką.

Zajęcia z rodzicami, szczególnie o tematyce świątecznej wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną i integrują środowisko przedszkolne i rodzinne. Pozwalają rodzicom na obserwację zachowania i aktywności swojej pociechy wśród rówieśników.

zw1zw2zw3zw4zw5zw6zw7zw8zw9

4 kwietnia świeciliśmy na niebiesko

Poniedziałek, 4 kwietnia w naszym przedszkolu to był dzień pod znakiem ogólnopolskiej akcji Na niebiesko dla autyzmu w ramach Światowych Dni Świadomości na temat Autyzmu. Jako jedna z wielu placówek w naszym mieście i w całym kraju włączyliśmy się do tej akcji w akcie solidarności z osobami dotkniętymi spectrum autyzmu. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola w niebieskich ubrankach. W grupie Smerfy przy Smerfnych hitach dzieci rysowały postacie niebieskich krasnali, kolorowały je i wycinały. Wykonaliśmy również niebieski parasol symbolizujący ochronę przed niebezpieczeństwem nie tylko autystyków, ale wszystkich potrzebujących. By mocniej zaświecić na niebiesko namalowaliśmy dłońmi wielką żarówkę- symbol Dnia Autyzmu. Maluszki z Zajączków wykonały pracę plastyczną- niebieskie puzzle. By przybliżyć dzieciom specyfikę zachowania osób autystycznych i uwrażliwić na odmienność obejrzeliśmy filmik edukacyjny Poznaj autyzm- Szczęściarze, który dzieci obejrzały ze szczególna uwagą. W grupie Kotki gościliśmy Panią Basię Tolak, członka Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem a zarazem prezesa Polskiego Związku Niewidomych w Morągu, która przeczytała dzieciom ulubione bajki.

Cały dzień pod hasłem Świecimy na niebiesko dla autyzmu był dla dzieci pełen wrażeń, dostarczył im wiadomości o odmienności osób dotkniętych autyzmem, co miało na celu wyrabianie poprawnych postaw- tolerancji i wzajemnego zrozumienia.

a1a2a5a6a3a7a4a8a9a10a11a12