Spotkanie z ratownikiem medycznym

13 czerwca grupę Pszczółki odwiedził tata Borysa, pan Roman Rowicki, który jest ratownikiem medycznym. Gość przeprowadził z dziećmi ciekawe zajęcie dotyczące pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się właściwego zachowania podczas nieszczęśliwych wypadków. Przekazywane treści były dostosowane do możliwości dzieci, co pomogło w ich zrozumieniu. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. ratownik uświadomił dzieciom, jak ważna dla życia człowieka jest pierwsza pomoc. Serdecznie dziękujemy Panu Romanowi za ciekawe spotkanie.

rm1rm2rm3rm4rm5rm6rm7rm8rm9rm10

Wycieczka do LASU

20 kwietnia odbyła się wycieczka autokarowa do Nadleśnictwa Dobrocin. W leśniczówce dzieci obejrzały krótki film dotyczący mieszkańców lasu oraz właściwego zachowania się w lesie. Następnie wybrały się do lasu, słuchały śpiewu ptaków, oglądały „stołówkę zwierząt”, szukały chorych drzew oraz uczestniczyły w sprzątaniu lasu. Wycieczkę zakończyło ognisko.

pw1pw2pw3pw4pw5pw6pw7pw8pw9pw11pw12pw13pw14pw15pw10

Dzień ZIEMI

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy ważne święto. Organizatorami Dnia Ziemi w tym roku była grupa dzieci 4-letnich „Pszczółki”. Dzieci przygotowały teatrzyk o tematyce ekologicznej pt „Wiosna w lesie”, wcieliły się w role zwierząt, opowiadały o tym jak ciężko żyje się im w brudnym lesie. Celem naszych działań jest promowanie postaw proekologicznych już w najmłodszym pokoleniu. Chcemy uświadomić dzieciom, że to od ludzi zależy przyszłość naszej planety, dlatego też należy o nią się troszczyć i o nią dbać.

dz1dz2dz3dz4dz5dz6dz7dz8dz9dz10dz11dz12dz13dz14dz15

JASEŁKA

Niezwykłym doświadczeniem i przeżyciem w grupie III Pszczółki było przygotowanie Bożonarodzeniowych Jasełek. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do nauki tekstów, poznawały tradycje, zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Szczególnie wielką radość odczuwały podczas śpiewania kolęd. Swoje umiejętności aktorskie, wokalne zaprezentowały nie tylko pozostałym przedszkolakom, ale również Rodzicom i dziadkom.

jp1 jp2jp3jp4jp5jp6jp7jp10jp11jp13jp14pj9jp8