Strażnik miejski

W ramach naszego zadania rocznego Rosnę zdrowo i bezpiecznie zaprosiliśmy funkcjonariuszkę Straży Miejskiej. Pani przekazała dzieciom rady jak spędzać zdrowo i bezpiecznie czas na wakacjach. Jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu na placu zabaw, jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi, czy napotkanymi przypadkiem zwierzętami, np. psami.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie Lenka wręczyła pani Strażnik własnoręcznie wykonaną laurkę.

sm1 sm2sm3sm4

Spartakiada Przedszkolaków

W ramach XVIII Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem Rodzina- tu wszystko się zaczyna Przedszkole Jedyneczka, jak co roku zorganizowało już VII Spartakiadę Przedszkolaków, na którą zaproszono dzieci 5 i 6- letnie wraz z rodzicami z morąskich przedszkoli i zerówek przy szkołach podstawowych.

Zaplanowane konkurencje adresowane były zarówno do Dzieci jak i ich Rodziców.

Były to :

• Zanieś śniadanie- pokonywanie odległości z jajkiem na łyżce.
  • Slalomem między pachołkami- pokonanie trasy przez dziecko z rodzicem.
  • W tunelu- przejście przez tunel z asekuracją rodziców.
  • Mama, Tata- na skakanceJ - konkurencja dla rodziców.
  • Zagrajmy w golfa- celowanie woreczkiem za pomocą kija golfowego.
  • Kto silniejszy?- przeciąganie liny przez rodziców.

We wszystkich dyscyplinach uczestnicy spisali się na medal. A śmiechu było co niemiara.

Wszystkie placówki otrzymały puchary za udział w tej sportowej imprezie ufundowane przez morąskich radnych. Drużyny zostały nagrodzone okolicznościowym dyplomem. A wszyscy uczestnicy poczęstowani jabłkami, jako symbolem zdrowego stylu życia.

Na spartakiadzie nie zabrakło dopingu. Zatańczyły chirliderki z grupy Pszczółki z Przedszkola Jedyneczka oraz karaoke do hitu zespołu Enej Kamień z napisem LOVE w wykonaniu grupy Smerfy. Kibice przygotowali również transparenty oraz okrzyki dopingujące uczestników do rywalizacji.

Cele naszej spartakiady to:

• Integracja dzieci, rodziców i wychowawców z morąskich placówek oświatowych;
  • Uświadomienie dzieciom znaczenia sportu w rozwoju ich sprawności fizycznej.
  • Czerpanie radości z wysiłku fizycznego.
  • Doskonalenie umiejętności współzawodnictwa oraz współdziałania w zespole; wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

W organizacji wspomogły nas: P. Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych udostępniając halę sportową oraz pomoc uczniów, a także Dyrektor Morąskiego Domu Kultury zapewniając nagłośnienie imprezy. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

sp2sp3sp4sp5sp6sp7sp8sp9sp10sp11sp12sp13sp14sp1

Olimpiada taneczna

Jak co roku przedszkolaki po całorocznym treningu tańca towarzyskiego wzięły udział w XIII Tanecznej Olimpiadzie Przedszkolaków zorganizowanej przez Szkołę Tańca "U Mirka". Dzieci zaprezentowały między innymi walca angielskiego, poleczkę, rock and rolla. Wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale i dyplomy za udział w olimpiadzie, a placówki nagrodzone zostały okolicznościową statuetką.

ot1 ot4ot5ot6ot7ot8ot9ot2ot3

Przedszkolaki w grocie solnej

Niezapomnianych wrażeń naszym przedszkolakom dostarczyła wycieczka do groty solnej w Maj Fitness Club. Właściwości soli zaprezentowała nam Pani Halinka, która opowiadała dzieciom jak powstała grota solna. Przedstawiła ciekawą legendę o Świętej Kindze, która była patronką górników w kopalni soli w Wieliczce, skąd dostarczono sól do stworzenia takiego miejsca w naszym mieście. Niesamowitą radość sprawiło dzieciom turlanie się w soli, słuchanie solnych wodospadów, obserwowanie migających na suficie gwiazdek, podświetlanych solnych kasetonów na ścianach. A wszystko to przy nastrojowej, relaksacyjnej muzyce. Dzieci miały możliwość określać cechy soli, jej kolor, smak, konsystencję ( sypka, skamieniała). Wszyscy dowiedzieliśmy się, że grota solna łagodzi przebieg wielu chorób i poprawia samopoczucie.

Dziękujemy bardzo Maj Fitness Club za ciekawą lekcję geologii na miarę możliwości naszych podopiecznych.

g1 g2g3g4

Nauczanie zaczyna się wtedy,

kiedy ty – nauczyciel – uczysz się od ucznia,

stawiasz się w jego położeniu tak,

abyś mógł zrozumieć, co on rozumie

i poznać sposób, w jaki to czy owo pojmuje.

Soren Kierkegaard

14 października JEDYNECZKA obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia wszyscy Nasi wychowankowie przygotowali program artystyczny, dziękując tym samym nauczycielom i pracownikom przedszkola za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie. Za każdy występ przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów. Życzenia złożone przez Panią Dyrektor Renatę Góralczyk dodały wszystkim pracownikom dużo otuchy i sił do pracy w bieżącym roku szkolnym.

dn1dn2dn3dn4dn5dn6dn7dn8dn9dn10dn11dn12dn13dn14dn15dn16dn17dn18dn19