Żegnaj, żegnaj nam PRZEDSZKOLE

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć,

co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Pod koniec czerwca w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Zakończenia Edukacji Przedszkolnej Dzieci z grup: „BIEDRONKI”, „KRASNALE”, „MOTYLKI”. Spotkania rozpoczęto od tańca polonez, po którym nastąpiła prezentacja programu artystycznego. Wszystkie przedszkolaki otrzymały od swoich Pań i Pani Dyrektor dyplomy, książki oraz pamiątkowe zdjęcia.

Radość Dziecka niech trwa całe życie!

Niech śmiechem zapełni się świat!

Marzenia niech spełnią się Dziecka,

Nieważne ile ma lat!

Niech uśmiech zagości na twarzy,

A radość serduszko rozpiera

I każde Dziecko radosne

W krainę szczęścia zabiera...

Wszystkim ABSOLWENTOM życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w dalszej edukacji!!!

zp2 zp1zp3zp4zp5zp6zp7zp8zp9zp10zp11zp12zp13zp14zp15

Dzień Kota i Psa

W trosce o zwierzęta ze schroniska w Zbożne przedszkolaki z grupy „Biedronki” oraz „Krasnale” spotkały się, aby porozmawiać o trudnej sytuacji kotów i psów. Podczas wspólnych zabaw dzieci miały okazję wczuć się w rolę domowych milusińskich. Po obejrzeniu inscenizacji pt. „Kłopoty burka z podwórka” przedszkolaki zrozumiały, że nie wszystkie zwierzęta mają swojego opiekuna i dom. Aby chociaż trochę polepszyć los podopiecznych schroniska dzieci postanowiły zebrać dla nich karmę. Dziękujemy bardzo przedszkolakom i rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę.

dk1dk2dk3dk4dk5dk6dk7dk8dk9dk10

ANDRZEJKI w Muzeum

Krasnale wzięły udział w warsztatach muzealnych, których tematem przewodnim były dwa święta i związane z nimi zwyczaje oraz zabawy tzw. ANDRZEJKI i KATARZYNKI. Pracownicy działu edukacji muzealnej Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie przygotowali dla naszych przedszkolaków wróżby, gry i zabawy związane z tymi świętami.

az1az2az3az4az5az6az7az8az9az10

MIKOŁAJKI u Krasnali

Mikołajki to dzień, na który czekają wszystkie dzieci także w naszym przedszkolu. W tym roku niespodziankę przygotowały starszaki z grupy Krasnale.

Przedszkolaki z pozostałych grup zaproszone zostały na przedstawienie teatralne pt. „Przybądź do nas Mikołaju”. Przez kilka dni w grupie trwały przygotowania, dzieci uczyły się ról, przygotowywały stroje, dekoracje, aby 6 grudnia wcielić się w role. Krasnale czuły się jak prawdziwi aktorzy. Swoje role odegrały doskonale a najważniejszy gość Święty Mikołaj, w którego wcielił się Kacper S. zagrał wyśmienicie. Widzowie nie szczędzili nam braw, było dużo śmiechu i radości. Przedstawienie obejrzały też dzieci z klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej Nr 4 a także uczniowie ze SOSW w Szymanowie. Dodatkową atrakcją był drugi Święty Mikołaj, który przybył do nas wraz z dziećmi z ośrodka. Mikołaj Kacperek został przyjęty do grona prawdziwych Mikołajów z samej Laponii.

mk1 mk2mk3mk4mk5mk6mk7mk8mk9

Festiwal dyni

Kolejny już raz w naszym przedszkolu odbył się „Festiwal dyni”. Dzieci wspólnie z rodzicami przystrajali dynie. Dzięki temu zamieniły się one w szkaradne postacie, piękne lampiony, śmieszne kukiełki czy wytworne damy. Przedszkolaki z grupy Biedronki i Krasnale wykazały ogromne zaangażowanie i wyobraźnię podczas wykonywanej pracy. Efekty można było podziwiać na holu przedszkola.

fd1fd2fd3fd4fd5fd6fd7fd8fd9