Żegnaj, żegnaj nam PRZEDSZKOLE

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć,

co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Pod koniec czerwca w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Zakończenia Edukacji Przedszkolnej Dzieci z grup: „BIEDRONKI”, „KRASNALE”, „MOTYLKI”. Spotkania rozpoczęto od tańca polonez, po którym nastąpiła prezentacja programu artystycznego. Wszystkie przedszkolaki otrzymały od swoich Pań i Pani Dyrektor dyplomy, książki oraz pamiątkowe zdjęcia.

Radość Dziecka niech trwa całe życie!

Niech śmiechem zapełni się świat!

Marzenia niech spełnią się Dziecka,

Nieważne ile ma lat!

Niech uśmiech zagości na twarzy,

A radość serduszko rozpiera

I każde Dziecko radosne

W krainę szczęścia zabiera...

Wszystkim ABSOLWENTOM życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w dalszej edukacji!!!

zp2 zp1zp3zp4zp5zp6zp7zp8zp9zp10zp11zp12zp13zp14zp15

WARZYWNE CUDACZKI - zajęcia z rodzicami u MOTYLKÓW

MOTYLKI zaprosiły rodziców na zajęcia plastyczno-techniczne. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy podczas której rodzice zadawali dzieciom zagadki, przeliczaliśmy zebrane warzywa w koszykach. Przedszkolaki przygotowały również zadanie dla naszych gości – rozpoznawanie po kształcie przyniesionych warzyw. Głównym punktem zajęć było wykonanie zabawnych postaci z wykorzystaniem warzyw i innych materiałów przyrodniczych, przez co chcieliśmy umożliwić dzieciom rozwijanie swojej wyobraźni, wyzwalanie ekspresji poprzez formy plastyczne. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością, wymyślając najprzeróżniejsze cudaczki, które można podziwiać w holu przedszkola. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie.

wc1wc2wc3wc4wc5wc6wc7wc8wc9wc10wc11wc17wc12wc15wc13

MOTYLKOWY DZIEŃ KOBIET

W poniedziałek 5-latki obchodziły grupowy Dzień Kobiet. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą „Kłębuszek przyjaźni” – dzieci podawały sobie kłębek włóczki tworząc pajęczynę różnych połączeń. W tym dniu nie mogło zabraknąć zabaw tanecznych oraz w parach. Zgodnie z tematyką zabawy Motylki odgadywały również zagadki o zawodach wykonywanych przez panie. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia, chłopcy wręczyli drobne upominki – niespodzianki dla swoich Koleżanek.

dk1dk3dk4dk2dk5dk6dk7dk8dk9dk10

DIETETYK uczy jak prawidłowo się ODŻYWIAĆ

JEDYNECZKA podejmuje wiele  inicjatyw  mających  na  celu poszerzenie wiedzy  naszych  wychowanków  oraz  wyrabianie prozdrowotnych  nawyków. W ramach realizacji programu „Dziecka kodeks honorowy: jestem bezpieczny, aktywny, zdrowy” PSZCZÓŁKI, KOTKI i MOTYLKI zaprosiły na zajęcia Panią dietetyk Małgorzatę Romanowską. Nasz gość zapoznał dzieci z piramidą żywienia, wytłumaczył dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców,  a także w jaki  sposób  żywność  wpływa  na nasze  zdrowie  i  zachowanie.  Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały upominki – zakładki oraz dziękując za poświęcony czas wręczyły podziękowanie.

dm2dm1dm3dm4dm5dm6dm7dm8dm9dm10

MOTYLKI zwiedziły przedszkolną KUCHNIĘ

5-latki udały się z wizytą do przedszkolnej kuchni, w której NASZE kucharki: Pani Ewa, Pani Danusia i Pani Mariola, przygotowują przepyszne śniadania, obiady i podwieczorki. Kuchnia, którą oglądaliśmy wygląda nieco inaczej niż te, które mamy w swoich domach. W przedszkolu wyposażona jest w dużo wielkich i skomplikowanych urządzeń, przyrządów i sprzętów, które MOTYLKI z zainteresowaniem oglądały. Pani Ewa oprowadziła nas po innych pomieszczeniach, powiązanych z kuchnią: rozdzielnia posiłków, magazyn, zmywalnia. Na zakończenie naszej wizyty z okazji TŁUSTEGO CZWARTU Motylki zostały poczęstowane FAWORKAMI.

k1k2k3k4k5k6k7k8k9k10