Żegnaj, żegnaj nam PRZEDSZKOLE

“Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć,

co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Pod koniec czerwca w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Zakończenia Edukacji Przedszkolnej Dzieci z grup: „BIEDRONKI”, „KRASNALE”, „MOTYLKI”. Spotkania rozpoczęto od tańca polonez, po którym nastąpiła prezentacja programu artystycznego. Wszystkie przedszkolaki otrzymały od swoich Pań i Pani Dyrektor dyplomy, książki oraz pamiątkowe zdjęcia.

Radość Dziecka niech trwa całe życie!

Niech śmiechem zapełni się świat!

Marzenia niech spełnią się Dziecka,

Nieważne ile ma lat!

Niech uśmiech zagości na twarzy,

A radość serduszko rozpiera

I każde Dziecko radosne

W krainę szczęścia zabiera...

Wszystkim ABSOLWENTOM życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w dalszej edukacji!!!

zp2 zp1zp3zp4zp5zp6zp7zp8zp9zp10zp11zp12zp13zp14zp15

Dzień Kota i Psa

W trosce o zwierzęta ze schroniska w Zbożne przedszkolaki z grupy „Biedronki” oraz „Krasnale” spotkały się, aby porozmawiać o trudnej sytuacji kotów i psów. Podczas wspólnych zabaw dzieci miały okazję wczuć się w rolę domowych milusińskich. Po obejrzeniu inscenizacji pt. „Kłopoty burka z podwórka” przedszkolaki zrozumiały, że nie wszystkie zwierzęta mają swojego opiekuna i dom. Aby chociaż trochę polepszyć los podopiecznych schroniska dzieci postanowiły zebrać dla nich karmę. Dziękujemy bardzo przedszkolakom i rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę.

dk1dk2dk3dk4dk5dk6dk7dk8dk9dk10

Wycieczka do kuchni

W ramach zajęć o odżywianiu „Biedronki” spotkały się z panią Ewą – kucharką, która opowiedziała o swojej pracy i oprowadziła nas po kuchni.

k1 k3k4k5k6

Zajęcia w Morąskim Domu Kultury

11 marca odbyło się spotkanie z p. Beatą Cetkowską – instruktorem koła teatralnego, która z wielką chęcią opowiedziała o swojej pracy. Dzieci podczas zwiedzania pomieszczeń Morąskiego Domu Kultury miały możliwość obejrzeć stroje i rekwizyty wykorzystywane podczas przedstawień teatralnych. Zajęcia były częścią omawianego tematu tygodniowego „W świecie teatru”.

t1t2t3t4t5t6t7

Dzień Przyjaźni i Miłości

13 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Miłości i Przyjaźni. Dzieci tego dnia włożyły ubranie w kolorze czerwonym, aby podkreślić, że miłe uczucia mają ciepłe kolory. Przedszkolaki wesoło bawiły się podczas zadań i konkurencji, wykonały kartki, które trafiły do poczty Smoka Walentego. Po południu odbył się słodki poczęstunek w holu dla odwiedzających przedszkole przygotowany przez „Biedronki” oraz mamę Kubusia.

dp2 dp3dp4dp5dp6