Pielęgniarka w przedszkolu

Dzieci z grupy II KOTKI zaprosiły do przedszkola panią pielęgniarkę. Odwiedziła nas Małgosia Szydłowska zatrudniona w Przedszkolu nr 2. W ramach współpracy między placówkami przybliżyła nam ciężką i odpowiedzialną pracę jaką wykonuje. Przedszkolaki poznały sposoby opatrywania ran i udzielania pierwszej pomocy. Na zajęcia zaproszono grupę integracyjną „SMERFY”.

pk1pk2pk3pk7pk5pk6 pk8pk4pk9pk10

Dzień Kota u Smerfów

17 luty w kalendarzu to coroczny Dzień Kota . Dzieci z grupy Smerfy na zajęciu poznawały zwyczaje tych uroczych zwierząt, niejednokrotnie swoich pupilów . Omawiały treść prezentowanych obrazków układając zdania, opisywały wygląd kotów oraz nazywały czynności przez nie wykonywane. Jak się okazało- dzieci miały bardzo dużo do powiedzenia na ten temat. Były bardzo zainteresowane.

Wcielając się w rolę kotków świetnie się bawiły. Następnie rysowały kontur kota po śladzie i dowolnie go ozdabiały farbą akwarelową. Podczas zabaw dowolnych przedszkolaki miały okazję konstruować domki dla kotków.

To był bardzo ciekawy dzień dla Smerfów.

dks1 dks2dks3dks4

Babcia z Dziadkiem

Kocham moją Babcię, kocham mego Dziadka

Ale jak Im to powiedzieć?

Może Im zaśpiewać- wtedy będą wiedzieć…

20 stycznia Smerfy przygotowały dla Babć i Dziadków przedstawienie z okazji ich święta pt. Jak to z babcią i dziadkiem było… Zaprezentowana historyjka dostarczyła gościom wzruszeń i zadowolenia z występów małych aktorów. Były również wiersze, taniec i piosenki, w których wnuki złożyły gościom serdeczne życzenia. Samodzielnie przygotowane upominki- korale z malowanego makaronu i krawaty zostały przyjęte z radością. Uwieńczeniem uroczystości był poczęstunek.

Tego typu uroczystości w przedszkolu dostarczają wielu wrażeń; czasem łezka zakręci się w oku ze wzruszenia. Są doskonałą formą integracji przedszkola ze środowiskiem rodzinnym dzieci, wzmacniają więzi emocjonalne w rodzinie, stwarzają Dzieciom możliwość prezentowania własnych umiejętności wokalnych, recytatorskich, aktorskich i plastycznych przed publicznością. A nauczycielki mogą cieszyć się z satysfakcjonujących efektów swojej pracy.

b1eb2eb4eb5eb6eb7eb8eb9eb10e