Bal Babci i Dziadka

19 stycznia w grupie „Kotki” odbyło się zajęcie z udziałem babci i dziadka. Opowiadali oni o balach karnawałowych w swoich czasach, gdy byli mali. Wspomnieli o swoich przebraniach i o tym, że w obecnych czasach wszystko można kupić gotowe – kiedyś ich mamy same szyły i przygotowywały stroje karnawałowe. Na koniec spotkania dzieci wręczyły samodzielnie zapakowane słodkości.

bbd1bbd2bbd3bbd4bbd5bbd6bbd7bbd8bbd9bbd10

KOTKI zrobiły sałatkę z RODZICAMI

W październiku w grupie II KOTKI odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Rodzice wspólnie z dziećmi przygotowali zdrowy posiłek – sałatkę owocową. Dzieci wiedzą, że systematyczne spożywanie owoców wpływa korzystnie na ich zdrowie.


zo1 zo2zo3zo5zo4zo6zo7zo8zo9zo10

BEZPIECZEŃSTWO ważna sprawa

JEDYNECZKA dbając o zdrowie i bezpieczeństwo swoich wychowanków, zaprosiła panią policjantkę na krótką prelekcję. Przedszkolaki analizowały wspólnie z gościem różne sytuacje i zdarzenia na drodze, zostały pouczone o konieczności noszenia odblaskowych elementów podczas jesiennych i zimowych spacerów. Dziękując za poświęcony czas, dzieci zaśpiewały piosenki i wręczyły laurki.

po1 po2po3po4po5

JEDYNECZKA i Polski Związek Niewidomych

Nasze przedszkole w ramach współpracy z Morąskim Związkiem Niewidomych, 16 października wzięło udział w Międzynarodowym Dniu Niewidomych. Podczas uroczystej gali 40-lecia Koła Morąg, 4 i 5–latki z grupy „Kotki” i „Motylki” zaprezentowały krótki program artystyczny.

pzn1pzn2pzn3pzn4pzn5pzn6pzn7pzn8pzn9pzn10