DIETETYK uczy jak prawidłowo się ODŻYWIAĆ

JEDYNECZKA podejmuje wiele  inicjatyw  mających  na  celu poszerzenie wiedzy  naszych  wychowanków  oraz  wyrabianie prozdrowotnych  nawyków. W ramach realizacji programu „Dziecka kodeks honorowy: jestem bezpieczny, aktywny, zdrowy” PSZCZÓŁKI, KOTKI i MOTYLKI zaprosiły na zajęcia Panią dietetyk Małgorzatę Romanowską. Nasz gość zapoznał dzieci z piramidą żywienia, wytłumaczył dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców,  a także w jaki  sposób  żywność  wpływa  na nasze  zdrowie  i  zachowanie.  Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały upominki – zakładki oraz dziękując za poświęcony czas wręczyły podziękowanie.

dm2dm1dm3dm4dm5dm6dm7dm8dm9dm10

KOTKI w APTECE

W kwietniu dzieci z grupy II KOTKI wzięły udział w spotkaniu z farmaceutą w aptece "POD DĘBEM". Poznały ten odpowiedzialny zawód oraz przekonały się, że przyjmowanie lekarstw jest konieczne aby powrócić do zdrowia.

ka1 ka2ka3

Pielęgniarka w przedszkolu

Dzieci z grupy II KOTKI zaprosiły do przedszkola panią pielęgniarkę. Odwiedziła nas Małgosia Szydłowska zatrudniona w Przedszkolu nr 2. W ramach współpracy między placówkami przybliżyła nam ciężką i odpowiedzialną pracę jaką wykonuje. Przedszkolaki poznały sposoby opatrywania ran i udzielania pierwszej pomocy. Na zajęcia zaproszono grupę integracyjną „SMERFY”.

pk1pk2pk3pk7pk5pk6 pk8pk4pk9pk10

Wiosenny ogródek

16 marca 4-latki z grupy KOTKI zakładały w swojej Sali „WIOSENNĄ hodowlę”. Posiały rzeżuchę, groch, fasolę oraz szczypiorek. Przedszkolaki bardzo chętnie włączyły się w wiosenne prace, wiedząc o tym, że rośliny potrzebują do życia wodę oraz słonko pamiętają o codziennej pielęgnacji i obserwacji.

wo2 wo3wo4wo6wo7

Zajęcia z LEŚNICZYM

"Pszczółki", "Kotki" i "Motylki" odwiedziła Pani Paulina P., pracownik Nadleśnictwa DOBROCIN. Celem wizyty było wdrażanie naszych wychowanków do ochrony środowiska przyrodniczego oraz kształtowanie opiekuńczej postawy wobec zwierząt  w czasie nadchodzącej ZIMY.

l1 l2l3l4l5l6l7l8l9l10