Współpraca z Wolontariatem

Dzieci z grupy „Delfinki” wzięły udział w zakończeniu projektu „Zielona Ręka Wolontariatu”. Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu oraz wolontariuszami z Centrum Wolontariatu i Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu przeszliśmy ulicami miasta z hasłami o ochronie środowiska. Następnie w Morąskim Domu Kultury odbył się pokaz mody ekologicznej w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Bajki i piosenki wykonywane przez wolontariuszy i naszych przedszkolaków były kolejnym punktem spotkania. Wręczenie nagród za prace plastyczne zakończyło wspólną akcję miłośników przyrody.

image0001image0002image0004image0003image0006 image0008image0007image0005

Radio Mazury w JEDYNECZCE

Dnia 16 września Delfinki i Wesołe Nutki gościły panią redaktor Annę Brędowską z Radia Mazury.

Pani Ania przedstawiła dzieciom postać poety Aleksandra Fredry, zaprezentowała kilka jego utworów dla dzieci, takich jak: Małpa w kąpieli, czy Paweł i Gaweł. Po czym zaprosiła do udziału w konkursie plastycznym na temat twórczości tego pisarza. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce z lokalnego radia. Pani redaktor opowiedziała przedszkolakom o pracy w radiu, wyświetliła ciekawą prezentację multimedialną na ten temat. Nawiązała również kontakt z radiem, skąd dzieci usłyszały pozdrowienia specjalnie dla nich, oraz zadedykowano ulubiony hit naszego przedszkola W stronę słońca Eweliny Lisowskiej.

Na zakończenie Pani Ania wręczyła dzieciom upominki i nagrała pozdrowienia od dzieci, które zostały zaprezentowane w rozgłośni Radia Mazury w Ostródzie. To był bardzo ciekawy dzień w naszym przedszkolu.

ra1ra2ra3ra5ra6ra7ra8ra9ra4