Pożegnania nadszedł czas

W czerwcu w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości pożegnania 5-6-latków z grup: WESOŁE NUTKI, KRASNOLUDKI i DELFINKI. Spotkania rozpoczęto od tańca polonez, po którym nastąpił montaż słowno-muzyczny. Wszystkie grupy kończące edukację przedszkolną przygotowały specjalnie na ten wyjątkowy dzień program artystyczny, który wywołał łzy wzruszenia nie tylko pań i dzieci ale także rodziców. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, książek i pamiątkowych zdjęć.

Wszystkim Naszym wychowankom życzymy spokojnych, ciepłych i pełnych przygód WAKACJI.

w1 w2w3w4w5d1d2d3d4d5

p1 p2p3p5p6p6p7p8p11p10

JEDYNECZKA w PLANETARIUM w Olsztynie

Przedszkolaki bardzo lubią zajęcia o kosmosie. By poszerzyć swoją wiedzę 11 czerwca grupa Delfinki i Wesołe Nutki wybrały się do Olsztyńskiego Planetarium. Z zainteresowaniem obejrzały projekcję dydaktyczną Ziemia, Księżyc i Słońce.

pla1 pla2pla3pla4pla5pla6pla7pla10pla8pla9

"Delfinki" odwiedziły Muzeum Przyrody w Olsztynie

Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji projektu "EKO-MODA: CZYSTY ŚWIAT I ZDROWA WODA". Przedszkolaki zapoznały się z gatunkami roślin i zwierząt występującymi na terenie Warmii i Mazur. Dzieci wzięły także udział w lekcji muzealnej na temat: "Jak dbać o przyrodę Warmii i Mazur", podczas której dowiedziały się m. in. czym jest rezerwat i park przyrody oraz sprawdziły swoją wiedzę ekologiczną w formie zadania graficznego. Wycieczka wzbogaciła wiedzę 6-latków na temat przyrody naszego regionu.

dm1dm2dm3dm4dm5dm6dm7dm9dm11dm13

Pomoc dla SZYMONKA

24 maja na alejkach miejskich odbył się koncert charytatywny poświęcony Szymonowi Matwiejuk. Chłopiec jest mieszkańcem Morąga i ma 5 lat. Urodził się ze złożoną wadą serca. Ma szansę operowania w Monachium, ale jej koszty znacznie przekraczają możliwości rodziny chłopca. Nasze przedszkole postanowiło wziąć udział w akcji pozyskania środków na leczenie. Dzieci z grup: Kotki, Krasnoludki i Delfinki zaprezentowały program wokalno- taneczny. Rodzice dzieci wzięli udział w aukcji różnych przedmiotów, z której dochód przeznaczono  na dofinansowanie leczenia Szymona. Ogółem w akcji zebrano ponad 6 tysięcy złotych.

fs1 fs2fs3fs4fs6fs9fs10fs11fs7fs8

Eksperymenty „Delfinków”

„Delfinki” gościły wyjątkowa osobę – Panią Annę Grudzińską, mamę naszego kolegi Patryka. Pani Ania jest nauczycielem chemii w gimnazjum i pokazała nam „czarodziejskie zabawy”, czyli chemiczne doświadczenia. Pilnie obserwowaliśmy eksperymenty oraz wyciągaliśmy z nich wnioski. Było bardzo ciekawie i „czarodziejsko”. Serdecznie dziękujemy mamie Patryka za poświęcony nam czas.

ek1 ek2ek3ek12ek10ek9ek5ek11ek8ek6