Grupa IV Żabki

Święto NIEPODLEGŁOŚCI

Przedszkole „Jedyneczka” mieści się przy ulicy 11 Listopada, a obok, w bieżącym, jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę niepodległości wybudowano rondo imienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Sytuacja ta  zaszczyca nas i zobowiązuje do wpajania naszym wychowankom postaw patriotycznych. Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości było celebrowane jeszcze bardziej spektakularnie. Bowiem to 100 lat naszej niepodległości . Uroczystość naszą zaszczycili dostojni goście: Pani Bronisława Czerwińska z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Pani Barbara Tolak- prezes morąskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, jak również wieloletni przyjaciel przedszkola, a także żołnierze XX Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej- szeregowa Agnieszka Karbowska oraz starszy szeregowy Artur Podański. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi Paniami w galowych strojach, przystrojeni w kokardy narodowe, kotyliony i szarfy w biało- czerwonych barwach w  wierszach i piosenkach wyraziły swój patriotyzm, przywiązanie do ziemi rodzinnej, symboli narodowych, Ojczyzny. Uroczystość przedszkolna podniosła rangę tejże ważnej rocznicy wśród społeczności naszego miasta. W „Jedyneczce”- zawsze i przez cały rok jest patriotycznie. Patriotyzm naszych dzieci przejawia się w związku z  najbliższym jego otoczeniem- rodziną, domem, środowiskiem lokalnym, osiedlem, miastem i krajem. Dziecko jest nieustannie włączane w nurt wydarzeń, w których uczestniczą jego najbliżsi. To razem z nimi przeżywają święta, celebrują tradycje. Dzięki temu budują w sobie świadomość przynależności narodowej. Możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że nasze przedszkole jest placówką wierną dziedzictwu. A dzisiejsza uroczystość była namiastką lekcji historii najmłodszych obywateli naszego miasta.

 • image0001
 • image0002
 • image0003
 • image0004
 • image0005
 • image0006
 • image0007
 • image0008
 • image0009
 • image0010
 • image0011
 • image0012
 • image0013
 • image0014
 • image0015
 • image0016

Simple Image Gallery Extended