Wesołe Nutki w Parku Miejskim

1 czerwca w Dniu Dziecka w Parku Miejskim w Morągu odbył się piknik rodzinny. Grupa Wesołe Nutki wzięła w nim udział z montażem słowno-muzycznym o tematyce proeuropejskiej. Z okazji 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej przedszkolaki zapoznały się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi unii- poznały flagę, walutę, hymn, niektóre kraje i ich cechy charakterystyczne, obiekty, sławne postacie. Dawid i Zuzia zaprezentowali się w wierszu Mały Europejczyk. Podróże po Europie- to piosenka przy której dzieci tańczyły z flagami państw UE. Arek, Mikołaj, Konrad i Oskar powiedzieli wierszyki o małych Europejczykach. A Kinga i Basia zaśpiewały piosenkę Panie Janie po polsku i francusku. Reklamę Polski w Unii Europejskiej zaprezentowali: Ola, Damian i Ola.

Na zakończenie dzieci zatańczyły taniec przy piosence Szwecja. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone Dyplomikami Małego Europejczyka z Jedyneczki.

pd1pd2pd4pd7pd6dedpdpk