Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać…

W piątek, w wigilię imienin Świętego Andrzeja zorganizowaliśmy wieczór wróżb i przepowiedni z udziałem zaproszonych gości- dzieci i pań z grupy Krasnale Hałabały z Przedszkola nr 2 w Morągu. Spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy przy piosence powitalnej Całuski. Każdy mógł powróżyć sobie z kart jaka go czeka przyszłość. Wróżby były bardzo interesujące. Niektórych czekała kariera naukowa, albo sceniczna, sportowa, czy też podróże w dalekie kraje. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce, np. Idzie wąż, czy Komar. W zamian za tradycyjne lanie wosku, dzieci mogły wyrywać dowolne kształty z gazety, której cień potem interpretowaliśmy na podświetlonym ekranie. Wędrujące kapcie ujawniły nam kto pierwszy wyruszy w podróż na safari. Spotkanie zakończyliśmy ulubioną zabawą Wesołych Nutek My idziemy na lwy. Na pożegnanie wszystkie dzieci i panie zostały poczęstowane cukierkiem z wróżbą.

Spotkanie w gronie rówieśników z zaprzyjaźnionego przedszkola miało na celu integrację obu placówek w atmosferze kultywowania tradycji ludowej jaką są Andrzejki. To był dzień, który dostarczył wszystkim wielu wrażeń, radości, humoru.

an1an2an3an4an5an6an7an9an10an11