Ranek

Dzień zaczynamy od przywitania się, rozmów indywidualnych, rysowania, układania puzzli, grania w gry dydaktyczne, ćwiczeń oddechowych oraz gimnastyki porannej. Ważnym elementem każdego poranka jest pozytywne nastawienie dlatego często bawimy się wspólnie z całą grupą śpiewając podczas „zabaw ruchowych w kole”.

Po pysznym śniadanku z ochotą przedszkolaki uczą się nowych rzeczy podczas zajęć dydaktycznych, zawsze przekazywanych w formach zabawy.

Aby wzmocnić małe organizmy na drugie śniadanko zjadane są ze smakiem soczyste owoce lub chrupiące warzywa.

Codziennym elementem życia przedszkolnego jest wyjście do parku lub na plac zabaw. Przeszkodzić może tylko deszcz, ale i na kropelki wody znajdujemy radę, bo w naszym przedszkolu nie wiemy, co to jest nuda. Zostając w sali zamieniamy się w budowniczych, opiekujemy się lalkami, prowadzimy pojazdy, układamy fryzury, gotujemy …

Zajęcia organizowane

Uczestniczymy w zajęciach proponowanych przez panie. Uczymy się pisać, czytać, liczyć, malujemy, lepimy, rysujemy, śpiewamy, tańczymy, ćwiczymy. Potem bawimy się zabawkami, gramy w gry, loteryjki, budujemy z klocków.

Przedpołudnie

„Wybiegane” i „wymęczone” zabawą dzieci ochoczo zasiadają do obiadku. W przedszkolu posiłki nie są limitowane, dzieci jedzą tyle, ile chcą zjeść. Zawsze mogą poprosić o dokładkę. Dzieci są zachęcane do kosztowania potraw, ale wychowawca nie zmusza do jedzenia.

Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań jak również ćwiczenia zachowania się przy stole: bezpieczne posługiwanie się sztućcami, zachowanie ciszy przy jedzeniu, używanie zwrotów grzecznościowych: „smacznego”, „dziękuję”, „poproszę”, sprzątanie po posiłku. Dzieci zjadają w ciągu dnia trzy zdrowe, nielimitowane posiłki:

* śniadanie o godz. 8:00
kolorowe kanapki z serem, wędliną, pomidorem, ogórkiem, kremem czekoladowym…, pyszna zupa mleczna, płatki z mlekiem, kiełbaski, mleko, herbata, kakao, kawa z mlekiem;
     * II śniadanie o godz. 9:40
świeże, soczyste owoce i warzywa;
* dwudaniowy obiad o godz. 11:30
składa się z pysznej zupy z dużą ilością warzyw i smakowitego drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki i napoju lub kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców
* podwieczorek o godz. 14:00
kanapki z serem, wędliną, dżemem, owoce, ciasto domowego wypieku, ciastka, kisiel lub budyń, jogurt, sok lub herbata.

Posiadanie własnej kuchni pozwala nam na przestrzeganie zaleceń dietetycznych dzieci z alergiami pokarmowymi.

Południe

Po obiadku pora na sjestę. Podczas poobiedniego odpoczynku organizowane są zajęcia wyciszające, relaksujące. Przytulenie się na leżaczku do ulubionego pluszaka pozwala przenieść się w krainę snu najmłodszym przedszkolaczkom.

Popołudnie

Przyszedł czas, kiedy dzieci mają okazję zająć się spontaniczną zabawą. Podczas, kiedy jedne bawią się w dom inne zajmują się rysowaniem, układaniem klocków czy puzzli. Po dzieci zaczynają przychodzić rodzice – szkoda bo zabawa wcale się nie znudziła. Czasami uda się dzieciom namówić mamę, żeby jeszcze troszkę poczekała. Ale to nie trwa wiecznie. Trzeba pożegnać kolegów i zastanowić się jakie atrakcje przygotowane są dla nas na jutro.