Grupa I Zajączki

Zajączki i Żabki w Szymanowie

Najmłodsze grupy w naszym przedszkolu Zajączki i Żabki odbyły swoją pierwszą wycieczkę do Szymanowa, gdzie odwiedziły zwierzęta w mini zoo. Podziwiały konie, kozy, pawie, a niesamowitą atrakcją okazały się lamy oraz króliki. Przeżyciem dla Maluchów była również przejażdżka autokarem, podczas której mogły podziwiać krajobraz najbliższego otoczenia.

sz1sz2sz3sz4sz5sz6sz7sz8sz9sz10

Zajączki zaśpiewały dla swoich Mam

Z okazji Dnia Matki grupa Zajączki zaprezentowała swoim mamom program artystyczny. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, nie zabrakło również zabaw tanecznych. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie upominków wykonanych przez dzieci specjalnie na tę okazję oraz słodki poczęstunek.

mzmz2mz3mz4mz5

Dzień Babci i Dziadka

W styczniu Nasze przedszkolaki gościły swoje babcie i dziadków z okazji ich święta. Podczas prezentacji programu artystycznego dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wzięły udział w zabawach. Na zakończenie złożyły życzenia oraz wręczyły upominki swoim bliskim.

d1 d2d3d4d5d7d8d9d10d11d12d13d14d15d16d17d18d19d20d21d22

4 kwietnia świeciliśmy na niebiesko

Poniedziałek, 4 kwietnia w naszym przedszkolu to był dzień pod znakiem ogólnopolskiej akcji Na niebiesko dla autyzmu w ramach Światowych Dni Świadomości na temat Autyzmu. Jako jedna z wielu placówek w naszym mieście i w całym kraju włączyliśmy się do tej akcji w akcie solidarności z osobami dotkniętymi spectrum autyzmu. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola w niebieskich ubrankach. W grupie Smerfy przy Smerfnych hitach dzieci rysowały postacie niebieskich krasnali, kolorowały je i wycinały. Wykonaliśmy również niebieski parasol symbolizujący ochronę przed niebezpieczeństwem nie tylko autystyków, ale wszystkich potrzebujących. By mocniej zaświecić na niebiesko namalowaliśmy dłońmi wielką żarówkę- symbol Dnia Autyzmu. Maluszki z Zajączków wykonały pracę plastyczną- niebieskie puzzle. By przybliżyć dzieciom specyfikę zachowania osób autystycznych i uwrażliwić na odmienność obejrzeliśmy filmik edukacyjny Poznaj autyzm- Szczęściarze, który dzieci obejrzały ze szczególna uwagą. W grupie Kotki gościliśmy Panią Basię Tolak, członka Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem a zarazem prezesa Polskiego Związku Niewidomych w Morągu, która przeczytała dzieciom ulubione bajki.

Cały dzień pod hasłem Świecimy na niebiesko dla autyzmu był dla dzieci pełen wrażeń, dostarczył im wiadomości o odmienności osób dotkniętych autyzmem, co miało na celu wyrabianie poprawnych postaw- tolerancji i wzajemnego zrozumienia.

a1a2a5a6a3a7a4a8a9a10a11a12

Pluszowy Miś

DZIEŃ „URODZIN PLUSZOWEGO MISIA”

Dnia 25 XI „ZAJĄCZKI” obchodziły Święto Pluszowego Misia w Przedszkolu. Z tej okazji uczestniczyły w zabawach, wspólnie   bawiły się przy muzyce,   odgadywały zagadki, których bohaterami były misie znane dzieciom z bajek telewizyjnych i książek.

pm1pm2pm3pm4pm5pm6pm7pm8pm9pm10