Galeria 2015/2016

Strażnik miejski

W ramach naszego zadania rocznego Rosnę zdrowo i bezpiecznie zaprosiliśmy funkcjonariuszkę Straży Miejskiej. Pani przekazała dzieciom rady jak spędzać zdrowo i bezpiecznie czas na wakacjach. Jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu na placu zabaw, jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi, czy napotkanymi przypadkiem zwierzętami, np. psami.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie Lenka wręczyła pani Strażnik własnoręcznie wykonaną laurkę.

sm1 sm2sm3sm4

Olimpiada Przedszkolaków

Spartakiada Przedszkolaków

W ramach XVIII Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem Rodzina- tu wszystko się zaczyna Przedszkole Jedyneczka, jak co roku zorganizowało już VII Spartakiadę Przedszkolaków, na którą zaproszono dzieci 5 i 6- letnie wraz z rodzicami z morąskich przedszkoli i zerówek przy szkołach podstawowych.

Zaplanowane konkurencje adresowane były zarówno do Dzieci jak i ich Rodziców.

Były to :

• Zanieś śniadanie- pokonywanie odległości z jajkiem na łyżce.
  • Slalomem między pachołkami- pokonanie trasy przez dziecko z rodzicem.
  • W tunelu- przejście przez tunel z asekuracją rodziców.
  • Mama, Tata- na skakanceJ - konkurencja dla rodziców.
  • Zagrajmy w golfa- celowanie woreczkiem za pomocą kija golfowego.
  • Kto silniejszy?- przeciąganie liny przez rodziców.

We wszystkich dyscyplinach uczestnicy spisali się na medal. A śmiechu było co niemiara.

Wszystkie placówki otrzymały puchary za udział w tej sportowej imprezie ufundowane przez morąskich radnych. Drużyny zostały nagrodzone okolicznościowym dyplomem. A wszyscy uczestnicy poczęstowani jabłkami, jako symbolem zdrowego stylu życia.

Na spartakiadzie nie zabrakło dopingu. Zatańczyły chirliderki z grupy Pszczółki z Przedszkola Jedyneczka oraz karaoke do hitu zespołu Enej Kamień z napisem LOVE w wykonaniu grupy Smerfy. Kibice przygotowali również transparenty oraz okrzyki dopingujące uczestników do rywalizacji.

Cele naszej spartakiady to:

• Integracja dzieci, rodziców i wychowawców z morąskich placówek oświatowych;
  • Uświadomienie dzieciom znaczenia sportu w rozwoju ich sprawności fizycznej.
  • Czerpanie radości z wysiłku fizycznego.
  • Doskonalenie umiejętności współzawodnictwa oraz współdziałania w zespole; wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

W organizacji wspomogły nas: P. Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych udostępniając halę sportową oraz pomoc uczniów, a także Dyrektor Morąskiego Domu Kultury zapewniając nagłośnienie imprezy. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

sp2sp3sp4sp5sp6sp7sp8sp9sp10sp11sp12sp13sp14sp1

Przedszkolaki w grocie solnej

Niezapomnianych wrażeń naszym przedszkolakom dostarczyła wycieczka do groty solnej w Maj Fitness Club. Właściwości soli zaprezentowała nam Pani Halinka, która opowiadała dzieciom jak powstała grota solna. Przedstawiła ciekawą legendę o Świętej Kindze, która była patronką górników w kopalni soli w Wieliczce, skąd dostarczono sól do stworzenia takiego miejsca w naszym mieście. Niesamowitą radość sprawiło dzieciom turlanie się w soli, słuchanie solnych wodospadów, obserwowanie migających na suficie gwiazdek, podświetlanych solnych kasetonów na ścianach. A wszystko to przy nastrojowej, relaksacyjnej muzyce. Dzieci miały możliwość określać cechy soli, jej kolor, smak, konsystencję ( sypka, skamieniała). Wszyscy dowiedzieliśmy się, że grota solna łagodzi przebieg wielu chorób i poprawia samopoczucie.

Dziękujemy bardzo Maj Fitness Club za ciekawą lekcję geologii na miarę możliwości naszych podopiecznych.

g1 g2g3g4

Olimpiada taneczna

Jak co roku przedszkolaki po całorocznym treningu tańca towarzyskiego wzięły udział w XIII Tanecznej Olimpiadzie Przedszkolaków zorganizowanej przez Szkołę Tańca "U Mirka". Dzieci zaprezentowały między innymi walca angielskiego, poleczkę, rock and rolla. Wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale i dyplomy za udział w olimpiadzie, a placówki nagrodzone zostały okolicznościową statuetką.

ot1 ot4ot5ot6ot7ot8ot9ot2ot3

Dzień Edukacji Narodowej 2015

Nauczanie zaczyna się wtedy,

kiedy ty – nauczyciel – uczysz się od ucznia,

stawiasz się w jego położeniu tak,

abyś mógł zrozumieć, co on rozumie

i poznać sposób, w jaki to czy owo pojmuje.

Soren Kierkegaard

14 października JEDYNECZKA obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia wszyscy Nasi wychowankowie przygotowali program artystyczny, dziękując tym samym nauczycielom i pracownikom przedszkola za ciężką pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie. Za każdy występ przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów. Życzenia złożone przez Panią Dyrektor Renatę Góralczyk dodały wszystkim pracownikom dużo otuchy i sił do pracy w bieżącym roku szkolnym.

dn1dn2dn3dn4dn5dn6dn7dn8dn9dn10dn11dn12dn13dn14dn15dn16dn17dn18dn19