Artykuły

XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek

„Śpiewajmy Maleńkiemu"- to  konkurs organizowany już od  lat przez Morąski Dom Kultury. I- jak co roku- nasze przedszkolaki wzięły w nim udział. Reprezentacja grupy „Misie”, pod nazwą „Śnieżynki" zaśpiewały kolędę „Lulajże Jezuniu”. Grupa 6-latków „Słonka" przedstawiła pastorałkę w ludowej wersji pt. „Chojka”, za co otrzymały III miejsce w kategorii Przedszkola. Zaś „Smerfy”- zaprezentowały pastorałkę „W lichej stajni” i zdobyły II miejsce w werdykcie jury. Udział w konkursach muzycznych rozwija uzdolnienia i talenty z dziedziny umuzykalnienia, a kolędy i pastorałki to kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Gratulujemy wszystkim zdolnym wykonawcom z „Jedyneczki”, a w szczególności Rodzicom naszych małych artystów.

image0000 image0001image0002